Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 16 lipca 2019 r. zmarł dr hab. inż. Wiesław Zabłocki, prof. uczelni.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 23 lipca 2019 r. o godz. 1100 w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu Wolskim, ul. Wolska180/182.

Wydział Transportu otrzymał Akredytację na lata 2018-2023 na studia pierwszego i drugiego stopnia

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) jako jednostka oceniająca zwraca szczególną uwagę na obszary dotyczące podnoszenia jakości kształcenia, tworzenia jasnych procedur oceny warunków i metod kształcenia oraz programów studiów, tworzenia warunków ułatwiających krajową i międzynarodową wymianę studentów oraz promowanie kierunków studiów spełniających wysokie standardy jakościowe. Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej otrzymując Akredytację wykazał, iż kształci na najwyższym poziomie, a tym samym działa na rzecz tworzenia elity akademickiej.

Zarząd Dróg Miejskich oferuje praktyki dla studentów w Wydziale Ewidencji Dróg ZDM.

W ramach praktyk studenci będą mogli uczestniczyć w pracach związanych z wykonywaniem opracowań dotyczących regulacji stanów prawnych nieruchomości zajętych pod drogi publiczne. Ponadto będzie też możliwość zapoznania się m.in. z zagadnieniami kompetencji urzędów, obiegu dokumentacji, procesu wnioskowania i wydawania decyzji administracyjnych w zakresie gospodarki nieruchomościami.

Firma Budimex rozwija budownictwo kolejowe w Polsce, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą

Budimex rozpoczyna Program Edukacyjny i Program Stypendialny skierowany do studentów kierunków kolejowych. Program Edukacyjny zakłada cykl spotkań z ekspertami, wyjścia na budowę, warsztaty merytoryczne, szkolenia online, opiekę merytoryczną podczas pisania pracy magisterskiej, a także specjalny konkurs z wiedzy. Istotnym punktem jest również Program Stypendialny, w ramach którego student otrzyma od nas określoną kwotę, staż wakacyjny, a po ukończeniu studiów gwarancję zatrudnienia w firmie Budimex.

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej prowadzi najlepsze studia inżynierskie w Polsce

Poznaliśmy wyniki kolejnego Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2019. Wydział Transportu po raz kolejny zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Transport".

Uniwersytet Dzieci rozpoczyna rekrutację

7 maja rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 w 5 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Olsztynie, Krakowie i Poznaniu. To kolejny, już 13 rok inspirujących zajęć dla dzieci w wieku 6-16 lat! Będziemy wspólnie odpowiadać na dziecięce pytania i zachęcać najmłodszych do odkrywania świata. Na studentów Uniwersytetu Dzieci czeka fascynująca, naukowa przygoda!

Zapraszamy na kolejną edycję Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci

Już 9 czerwca, w godzinach 9:00-18:00 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) odbędzie się kolejna edycja Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci. Jest to wydarzenie, podczas którego dzieci z całej Polski pokażą swoje umiejętności konstruktorskie. Organizatorzy wydarzenie kierują także do wszystkich rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, które zafascynowane są światem robotów, nowych technologii i klocków LEGO. Dla wszystkich odwiedzających przygotowane są wyjątkowe atrakcje oraz warsztaty!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Wirtualna rzeczywistość jako odpowiedź na wyzwania w edukacji kierowców zawodowych” organizowanej przez Instytut Transportu Samochodowego oraz Grupę CARGO Sp. K. sp. z o.o.

Nowej Współpracy ciąg dalszy...

W dniu 13 maja 2019 r. odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej a Wydziałem Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Wydział Transportu reprezentowała Pani Dziekan Prof dr hab. inż. Marianna Jacyna, natomiast ze strony Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej wystąpił Pan Dziekan prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski.