Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Darii Żuchowskiej

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Darii Żuchowskiej pt. „Metoda zapewnienia separacji pomiędzy statkami powietrznymi przy zmianie organizacji ruchu”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 3 listopada 2022 r. o godz. 12:30, w trybie stacjonarnym, w gmachu Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.

Dokumentacja przewodu doktorskiego dostępna jest na stronie Bazy Wiedzy Politechniki Warszawskiej.

Piąta edycja studiów Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością została uruchomiona

Uwzględniając złożone przez kandydatów dokumenty kierownik studiów Pan Profesor Mariusz Wasiak w dniu 19.10.2022 roku w porozumieniu z Panią Dziekan Wydziału Transportu Profesor Marianną Jacyną podjął decyzję o uruchomieniu piątej edycji studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością.

Z uwagi na niewykorzystany limit miejsc istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w rekrutacji uzupełniającej.

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Karola Sztwiertni

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Karola Sztwiertni pt. „Metoda oceny narażenia na oddziaływanie drgań załóg kołowych pojazdów specjalnych”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 21 października 2022 r. o godz. 11:00, w trybie stacjonarnym, w budynku Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.

Stypendium pod choinkę

To wyjątkowe wyróżnienie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne, inne), uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą Uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną. W ten sposób chcemy docenić wkład tych osób w budowanie wizerunku PW. Szczegóły pod linkiem: https://www.pw.edu.pl/stypendiumpodchoinke

Trzecia edycja studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei

Decyzją władz Wydziału Transportu uruchomiono została trzecia edycja studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei. Dostępne są jeszcze wolne miejsca, a rejestracja prowadzona jest do 13 października 2022 r. Inauguracja studiów podyplomowych Interoperacyjność systemu kolei odbędzie się w sobotę 15 października o godz. 12:00, na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, w auli (nowe skrzydło, przyziemie, s. 055).

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Piotra Dmochowskiego

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Piotra Dmochowskiego pt. „Płynność ruchu lotniczego w obszarowym sektorze kontroli”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 17 listopada 2022 r. o godz. 10:15, w trybie stacjonarnym, w budynku Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Dariusza Szmela

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Dariusza Szmela pt. „Metody analizy bezpieczeństwa komputerowych systemów sterowania ruchem kolejowym”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 27 października 2022 r. o godz. 10:15, w trybie stacjonarnym, w budynku Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Łukasza Stolarczyka

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Łukasza Stolarczyka pt. „Metoda zapewnienia bezpieczeństwa ruchu pociągów po torze bezstykowym w okresie zwiększonych temperatur”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 25 października 2022 r. o godz. 11:00, w trybie stacjonarnym, w budynku Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.

Jubileusz 30-lecia Wydziału Transportu i uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023

Dnia 16 grudnia 2022 roku mija 30 lat od podjęcia uchwały przez Senat Politechniki Warszawskiej o przekształceniu Instytutu Transportu w Wydział Transportu. W tym roku obchody jubileuszu odbędą się podczas uroczystości inauguracji roku akademickiego 2022/2023 w dniu 29 września 2022 r. Zapraszamy! Program uroczystości

Transmisja on-line z wydarzenia dostępna jest pod adresem: https://youtu.be/2CGYxn2vmp4

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Wojciecha Kalety

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Wojciecha Kalety pt. „Ocena procedur operacyjnych podejścia do lądowania z prowadzeniem pionowym opierając się na systemie EGNOS”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 13 października 2022 r. o godz. 11:00, w trybie stacjonarnym, w budynku Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.