Dr Pierre Orlewski gościem Wydziału

W dniu 26 czerwca 2017 roku gościem Wydziału Transportu był Pan dr Pierre Orlewski, External Science & Technology Programs Manager z Goodyear Innovation Center w Luksemburgu.

Wizyta ta była owocem konferencji ThinkGoodMobility organizowanej wspólnie przez Goodyear Dunlop Tires Polska i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej na terenie naszego Wydziału w styczniu br. Prezentowana podczas tej konferencji oferta badawcza Wydziału Transportu spotkała się z dużym zainteresowaniem firmy Goodyear, która postanowiła nawiązać bliższą współpracę z naszym Wydziałem.

Dr Pierre Orlewski przybył na zaproszenie dr hab. inż. Mirosława Siergiejczyka, prof. PW, Prodziekana ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką. W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy naszego Wydziału oraz innych jednostek Politechniki Warszawskiej.

Podczas spotkania zostały poruszone ważne kwestie dotyczące m.in.:

• pojazdów elektrycznych i pojazdów autonomicznych,
  • dynamiki pojazdów, w tym problemów badania zawieszenia pojazdów samochodowych i szynowych,
  • zagadnień związanych z technologiami dedykowanymi dla potrzeb wymiany informacji w inteligentnym transporcie,
  • rozwiązań z obszaru smart moblility.

Dr Pierre Orlewski oraz dr hab. inż. Mirosław Siergiejczyk, prof. PW podkreślili wolę dalszej współpracy.