Wydział Transportu PW prowadzi najlepsze studia inżynierskie w Polsce

fot. BPI

17 kwietnia 2018 roku poznaliśmy wyniki Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018. Nasz Wydział zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Transport".

W  Rankingu oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych, dających tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera. W aż 10 z nich pierwsze miejsce zajęła Politechnika Warszawska. Ponadto studia prowadzone na naszej Uczelni siedem razy znalazły się na drugim miejscu zestawienia i cztery razy na trzecim.

W tym roku oceniono 21 kierunków studiów technicznych. Do ich oceny użyto 12 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów. Są to:

• PRESTIŻ (badanie opinii kadry akademickiej);
  • ABSOLWENCI NA RYNKU PRACY (badanie „Ekonomiczne Losy Absolwentów” realizowane przez MNiSW);
  • POTENCJAŁ AKADEMICKI (ocena parametryczna MNiSW, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, nadane stopnie);
  • EFEKTYWNOŚĆ NAUKOWA (publikacje, cytowania, Field-Weighted Citation Impact);
  • POTENCJAŁ DYDAKTYCZNY (jakość przyjętych na studia, dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów, akredytacje);
  • INNOWACYJNOŚĆ (patenty i prawa ochronne, ew. wdrożenia).

Więcej informacji na stronie http://engineering.perspektywy.pl