Wydział Transportu kształci najlepszych

W marcu 2015 roku ukazał się ranking tygodnika "Wprost" prezentujący 50 uczelni wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców. W grupie kierunków „Ekonomika transportu i logistyka” Politechnika Warszawska zajęła ponownie pierwsze miejsce.

Trzy uczelnie najlepiej kształcące na kierunkach związanych z transportem i logistyką wg pracodawców to:

1. Politechnika Warszawska
  2. Politechnika Gdańska
  3. Politechnika Śląska

Ranking jest wynikiem przeprowadzonych badań  wśród 500 najbardziej dochodowych polskich firm. Na pytania tygodnika odpowiadali prezesi, szefowie działów HR i inne osoby odpowiedzialne za politykę personalną w badanych przedsiębiorstwach. Zestawienie główne prezentuje 50 szkół wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców. W drugiej części ranking pokazuje absolwentów których uczelni najchętniej rekrutują pracodawcy wg 14 kierunków.

10 pierwszych uczelni, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców:

1. Politechnika Warszawska
  2. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie