Studenci Wydziału Transportu na podium w konkursie DPD

W konkursie logistycznym organizowanym przez firmę DPD Polska trzecie miejsce zajęli studenci Politechniki Warszawskiej.

Konkurs pod hasłem „Wykołuj optymalne rozwiązanie” został ogłoszony w kwietniu tego roku. Zadanie postawione przed studentami polegało na zoptymalizowaniu modeli sieci transportowej, umożliwiającej doręczenie przesyłek w standardzie „next business day”. Uczestnicy konkursu pracowali na podstawie rzeczywistych danych, udostępnionych przez organizatora. Termin nadsyłania rozwiązań mijał 30 czerwca 2014 roku.

W rywalizacji wzięło udział sześć uczelni - Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Politechnika Krakowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęły zespoły ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego  oraz Politechniki Krakowskiej. Trzecie miejsce przypadło reprezentantom Politechniki Warszawskiej. Zespół został wyróżniony za analizę zmian w konfiguracji sieci w zależności od wzrostu transportowanych wolumenów.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Źródło: pw.edu.pl