Aktualności

Wydział Transportu pomaga Ukrainie

Wydział Transportu PW zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów zarówno dla uchodźców wojennych, jak również dla osób przebywających na terenie Ukrainy. Koordynatorem działań w tym zakresie był Pan mgr inż Michał Lasota (Zakład Inżynierii Systemów Transportowych i Logistyki). Rzeczy zorganizowane podczas zbiórki dotarły do składu Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie, przy ulicy Bursaki 17. Początkowo przeładunek miał nastąpić bezpośrednio przy granicy, na przejściu w Zosinie, natomiast jeden z członków obrony terytorialnej Ukrainy doradził, że lepszym wyjściem będzie dostarczenie rzeczy przez Polski Czerwony Krzyż lub Caritas. Wszystkie zebrane artykuły przed transportem zostały posegregowane i przygotowane do wysyłki, dzięki temu bardzo szybko dostarczona partia towaru wyjechała w trasę na Ukrainę.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pani dr Anny Rakoczy

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 08.03.2022 r. o godz. 14:15 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego Pani dr Anny Rakoczy (Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.:

 „Metoda probablistyczna wspomagana pomiarami in-situ i analizą MES w ocenie poziomu niezawodności eksploatowanych, kolejowych, stalowych konstrukcji mostów i wiaduktów

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pana dr Mariusza Specht

W imieniu Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport Politechniki Warszawskiej, dr hab. inż. Konrada Lewczuka, prof. uczelni, uprzejmie informujemy, że w dniu 08.03.2022 r. o godzinie 14:15 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego Pana dr Mariusza Specht z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

 

Określenie osiągnięcia naukowego: „Badanie empirycznych rozkładów statystycznych błędów określenia współrzędnych nawigacyjnych systemów pozycjonowania

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr inż. Józefa Droździela

Konkurs na granty badawcze w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport ogłasza konkurs na wewnętrzne granty badawcze dla pracowników Politechniki Warszawskiej, wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport. Wnioski można składać do dnia 16 marca 2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w dniu 31 marca 2022 r.

Szkoły letnie w ramach programu SPINAKER

Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym przeprowadzą szkoły letnie w ramach programu SPINAKER organizowanego przez NAWA.

 

Szkoły letnie w ramach programu SPINAKER

Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym przeprowadzą szkoły letnie w ramach programu SPINAKER organizowanego przez NAWA.

 

Inżynieria Ruchu Lotniczego 2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniach 17-18 maja 2022 odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Inżynieria Ruchu Lotniczego”. Wydarzenie to, jak co dwa lata, organizowane jest przez Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, wraz ze studentami zrzeszonymi w Studenckim Kole Naukowym Transportu Lotniczego. Szczegóły dotyczące konferencji będą się pojawiały wkrótce – w tym czasie zachęcamy  do zapoznania się z artykułami opisującymi poprzednią edycję, które można znaleźć tutaj. Zachęcamy do udziału w konferencji i nadsyłania oryginalnych badań naukowych na konferencję zgodnie z Call for Papers 2022!

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr inż. Andrzeja Żurkowskiego