Polskie Linie Lotnicze LOT po raz drugi organizują Konkurs dla studentów piszących prace o tematyce lotniczej. Autorzy najciekawszych zgłoszeń mogą wygrać staż, bilety lotnicze oraz nagrody pieniężne.

W ubiegłym roku w Konkursie udział wzięło prawie sto osób — w tej edycji można spodziewać się podobnej frekwencji. Regulamin dopuszcza bardzo szeroki wachlarz zagadnień: począwszy od ekologii, poprzez digitalizację i transformację cyfrową. Prace oceniane będą zostaną przez Kapitułę złożoną z wykładowców najbardziej prestiżowych polskich uczelni.

Regulamin przewiduje przyznanie trzech nagród w każdej z czterech kategorii: za pracę licencjacką, magisterską, inżynierską i podyplomową. Zwycięzcy otrzymają bilety lotnicze dla jednej lub dwóch osób, nagrody pieniężne, najlepsi zaś mogą dodatkowo liczyć na 3-miesięczny płatny staż w PLL LOT.

Do Konkursu można zgłosić prace obronione pomiędzy 1 czerwca 2021 a 30 września 2022 roku. Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony: https://www.lot.com/pl/pl/konkurs