"Medicina – Scientia – Cultura" – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

Wybitni naukowcy z całego świata, trzy polskie uczelnie, a w tle historia życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie. W 150. rocznicę urodzin wybitnej polskiej laureatki dwóch nagród Nobla zapraszamy do udziału w konferencji MSC2017 – "Medicina – Scientia – Cultura". Konferencja odbędzie się w dniach 6-9 listopada 2017.

Chcemy pokazać wybitną postać Marii Skłodowskiej-Curie na tle współczesnych wydarzeń i problemów nauk ścisłych, humanistycznych i medycznych. Każdy dzień konferencji odbywa się pod innym hasłem, w innej warszawskiej uczelni. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dyskutować będziemy o spuściźnie Marii na polu medycyny (moduł Medicina). Na Politechnice Warszawskiej pokażemy, jak ważna jest służba nauki dla społeczeństwa (moduł Scientia). Wreszcie, na Uniwersytecie Warszawskim będziemy przyglądać się społeczno-kulturowym uwarunkowaniom funkcjonowania kobiet w nauce (moduł Cultura).

Dodatkowo, postanowiliśmy uczcić urodziny Marii Skłodowskiej-Curie uroczystą galą na zakończenie konferencji. Uroczysta Gala Urodzinowa odbędzie się 9 listopada 2017 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą wnuki Noblistki.

Zapisy na wydarzenia w ramach konferencji oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.msc2017.pl.