Pan dr hab. inż. Piotr Tomczuk, prof. uczelni - "Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej”

Podczas Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2023, zorganizowanego w dniach 1-3 marca 2023 r., w ramach X jubileuszowych Krakowskich Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, z inicjatywy Ministra Infrastruktury Pana Andrzeja Adamczyka została wręczona odznaka honorowa "Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej” Panu dr hab. inż. Piotrowi Tomczukowi, prof. uczelni pracownikowi Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej . Odznaka przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju transportu. Nagrodę wręczali przedstawiciele Ministra: Dyrektor Biura Ministra Pan Maciej Michałowski oraz Dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Pan Konrad Romik. Serdecznie gratulujemy Panu dr hab. inż. Piotrowi Tomczukowi, prof. uczelni!

Weź udział w konkursie PKP Intercity i wygraj nawet 15 000 tysięcy złotych!

Wystartował konkurs „Kolej na naukę – #IC2030” skierowany do studentów i kadry naukowej uczelni oraz pracowników jednostek naukowo-badawczych, którzy mogą wchodzić w skład start-upów. Celem jest umożliwienie przedstawicielom tych środowisk podzielenia się pomysłami na nowe, innowacyjne rozwiązania, które będą odpowiedzią na wyzwania wynikające ze strategii inwestycji oraz rozwoju PKP Intercity. Dla najlepszych trzech projektów przewidziane są nagrody finansowe.

Rekrutacja do szkoły letniej Wydziału Transportu oraz Wydziału Mechanicznego Technologicznego 2023 w ramach programu SPINAKER

Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym zapraszają do udziału w drugiej edycji szkoły letniej programu SPINAKER organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Szkoła obejmuje łącznie 60h zajęć dydaktycznych o charakterze wykładów, warsztatów oraz laboratoriów. Szkoły letnie dotyczyć będą procesów w łańcuchach dostaw. Uwaga zostanie skupiona na ich projektowaniu, modelowaniu oraz optymalizacji. Podczas zajęć wykorzystane zostaną nowoczesne narzędzia komputerowe. Nacisk zostanie położony na przekazanie wiedzy praktycznej, która zwiększy kompetencje studentów i będzie mogła być przez nich wykorzystana w dalszej edukacji lub przyszłej pracy zawodowej. Szkoły letnie dedykowane dla studentów zagranicznych. Zarówno tych, którzy zdecydują się na przyjazd do Warszawy w ramach programu Spinaker jak i uczących się w Polsce na co dzień. Zgłoszeń można dokonywać pod adresem Więcej informacji na temat naboru, stypendiów oraz realizacji dostępnych jest na stronie

Konkurs na granty badawcze w dyscyplinie Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport ogłasza konkurs na wewnętrzne granty badawcze dla pracowników Politechniki Warszawskiej, wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport. Wnioski można składać do dnia 22 marca 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 5 kwietnia 2023 r.

Letni kurs ‘Critical Sustainability’ organizowany w ramach ENHANCE przez Politechnikę w Berlinie

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów wszystkich kierunków studiów ze wszystkich uczelni ENHANCE oraz osoby, które nie są studentami na hybrydowy oraz zdalny kurs ‘Critical Sustainability’. Podczas zajęć zdalnych i stacjonarnych uczestnicy zmierzą się z krytycznym podejściem do idei zrównoważonego rozwoju i jej szczegółowych zastosowań. W ramach interaktywnych zajęć grupowych będą analizować zależności między jednostkami, technologią i środowiskiem naturalnym oraz ich wpływ na demokrację. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć będą stanowić podstawę wkładu uczestników w przyszłą, zarówno indywidualną jak i zbiorową, społeczno-ekologiczną transformację społeczeństwa obywatelskiego.

KONGRES BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w KONGRESIE BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2023, który odbędzie się w dniach 1-3 marca w Krakowie z okazji X jubileuszowych KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO.

Human Resources Strategy for Researchers – HRS4R

Politechnika Warszawska realizuje strategię „Human Resources Strategy for Researchers – HRS4R”, nakierowaną na zwiększenie atrakcyjności warunków pracy, rozwoju kariery, mobilności, a także pomoc merytoryczną i finansową przy projektach badawczych. Jednym z realizowanych działań w ramach strategii jest wsparcie rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich, które realizuje Biuro Karier Politechniki Warszawskiej. Zapraszamy Państwa na indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi i coachami.

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pana mgr inż. Jacentego Konopki

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Wiesława Staniuka

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr Wiesława Staniuka pt. „Metoda planowania logistycznego w zastosowaniu do oceny wybranych procesów logistycznych”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 28 listopada 2022 r. o godz. 12:30, w trybie stacjonarnym, w gmachu Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.

Dokumentacja przewodu doktorskiego dostępna jest na stronie Bazy Wiedzy Politechniki Warszawskiej.

Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna w gronie TOP 2% Scientists

Pani Dziekan Wydziału Transportu, prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna jako Naukowiec znalazła się w gronie TOP 2% (The World’s Top 2%) najczęściej cytowanych naukowców na świecie według rankingu Uniwersytetu Stanforda oraz wydawnictwa Elsevier. Ranking TOP 2% opracowano w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów. Więcej szczegółów na stronie.