Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Marcina Nivette

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 14.06.2022 r. o godz. 12:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr inż. Marcina Nivette zatytułowanej „Wspomaganie zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwie z uwzględnieniem planów mobilności i minimalizacji kosztów utrzymania”.

Zwyciężczyni JJA Jazz Awards 2022 w Nowym Jorku na Wydziale Transportu

Urszula Olasek (pseudonim artystyczny Urszula Las), Kierownik Biblioteki na Wydziale Transportu, jako pierwsza polska fotografka, została laureatką prestiżowej nagrody JJA Jazz Awards, w kategorii Photo of the Year 2022. Nagrody przyznawane przez najważniejszych dziennikarzy i wydawców w Nowym Jorku, Jazz Journalists Association, mają swoją 27 letnią tradycję. Przypomnijmy, że to już drugi finał, w którym znalazła się fotografia Urszuli Las, podobnie było w roku ubiegłym. W tym jednak roku, tę prestiżową nagrodę przyznano właśnie jej. Nagrodzona praca przedstawia saksofonistkę Lakecię Banjamin podczas koncertu na Jazz Jamboree.

Staże studenckie w firmach zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP)

Trwa nabór kandydatów zainteresowanych uczestnictwem w IV edycji programu staży studenckich w firmach zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) dla studentów kierunku studiów Transport oraz słuchaczy studiów Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością kształcących się na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Staże oferowane są wyłącznie studentom studiów I stopnia (min. 2 roku) oraz II stopnia kształcącym się na Wydziale Transportu PW (preferowani będą studenci specjalności powiązanych tematycznie z zarządzaniem flotą samochodową i mobilnością, w tym LiTTS, IEPS, AL) oraz słuchaczom lub absolwentom 4 edycji studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością, którzy rozpoczęli te studia maksymalnie po 3 latach od ukończenia studiów I lub II stopnia.

Seminarium w ramach MATLAB EDU Tour 22

Zapraszamy do udziału w seminarium organizowanym w ramach MATLAB EDU Tour 22 przez firmę Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. z udziałem przedstawicieli firmy MathWorks - producenta oprogramowania MATLAB i Simulink. Głównym tematem seminarium przeznaczonego dla wykładowców będzie wykorzystanie narzędzi programistycznych MathWorks do podniesienia efektywności nauczania. Seminarium odbędzie się we wtorek 31 maja w godz. 10.30 – 12:00, w Sali Rady Wydziału Transportu.

MLEDuTour22_PW_zaproszenie (pdf, 183,23 kB)

Blended Intensive Programme

Od roku 2022 program Erasmus+ umożliwia udział w wyjazdach krótkoterminowych na kurs organizowany przez inne uczelnie tzw. Blended Intensive Programme. W BIP mogą uczestniczyć studenci I, II stopnia studiów oraz uczestnicy Szkoły Doktorskiej. BIP to kurs organizowany przez uczelnię partnerską, składający się z dwóch komponentów: tradycyjnej mobilności do uczelni partnerskiej, połączonej z obowiązkowym komponentem wirtualnym (dowolnym w przypadku doktorantów). Uczestnik BIP otrzymuje min 3 pkt ECTS za udział w kursie.

Międzynarodowa Konferencja Transport XXI wieku

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową "Transport XXI wieku", która odbędzie się w dniach 30.08.2022 r. – 02.09.2022 r. Celem konferencji "Transport XXI wieku" jest prezentacja osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych krajowych i zagranicznych zajmujących się problematyką transportu: szynowego, drogowego, lotniczego i morskiego w aspekcie techniczno-technologicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe i kształcenie w dyscyplinie INŻYNIERIA LĄDOWA i TRANSPORT. Po więcej szczegółów zapraszamy na dedykowaną stronę internetową Konferencji.

Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Anny Wytrykowskiej

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 01.06.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Anny Wytrykowskiej zatytułowanej „Metoda oceny skuteczności dedykowanych rozwiązań oświetleniowych stosowanych na przejściach dla pieszych”.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 24.05.2022 r. o godz. 15:00 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego:

 1. Pana dr inż. Tomasza Piotrowskiego (Wydział Inżynierii Lądowej PW) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.: „Betonowe osłony przed neutronowym promieniowaniem jonizującym”,

 2. Pana dr Piotra Uchrońskiego (Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.: „Modelowanie procesów oceny bezpieczeństwa i przepustowości na lotniskach cywilnych”.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pana dr inż Arkadiusza Węglarza

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 04.05.2022 r. o godz. 16:00 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego Pana dr inż. Arkadiusza Węglarza (Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.: „Eksperckie systemy wspomagania procesu decyzyjnego w energooszczędnym budownictwie mieszkaniowym”

Rekrutacja do szkół letnich w ramach programu SPINAKER otwarta!

Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym zapraszają do udziału w szkole letniej programu SPINAKER organizowanego przez NAWA. Planowany termin realizacji szkoły to 5-18 września 2022 r. (2 tygodnie). Przewidziany limit uczestników to 15 osób. Szkoła obejmuje łącznie 60h zajęć dydaktycznych o charakterze wykładów, warsztatów oraz laboratoriów. Szkoły letnie dotyczyć będą procesów w łańcuchach dostaw. Uwaga zostanie skupiona na ich projektowaniu, modelowaniu oraz optymalizacji.