Nabór do Programu ATHENS - rejestracja na sesję Listopad 2024

W dniach od 19 sierpnia do 13 września 2024 r. będzie trwał nabór kandydatów na wyjazd w ramach Programu ATHENS.

We would like to inform you that the call for candidates for the ATHENS Program will be open from August 19th to September 13th, 2024.

Nowe kierunki na studiach II stopnia

W portalu Nakolei.pl zamieszczona została informacja o nowych kierunkach studiów magisterskich, które zostają uruchomione w roku akademickim 2024/2025 na Wydziale Transportu PW:

Bezpieczeństwo logistyczne

Bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej w transporcie

Konkurs "Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 z PKP Intercity"

Uprzejmie informuję, że zwycięzcą, organizowanego przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej we współpracy z PKP Intercity

konkursu "Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 z PKP Intercity"

został

Pan Jakub Piątek

Gratulujemy!

Konkurs dla studentów piszących prace o tematyce lotniczej

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz trzeci organizują Konkurs dla studentów piszących prace o tematyce lotniczej.

Konkurs jest autorską inicjatywą Polskich Linii Lotniczych LOT, którego celem jest promowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. Po sukcesie pierwszej edycji, która uświetniła obchody 90-lecia LOT-u, po raz trzeci zapraszamy wszystkich pasjonatów awiacji na swoje pokłady i oferujemy niesamowitą szansę rozwoju! Jeśli jesteś miłośnikiem branży lotniczej i piszesz pracę dyplomową na temat lotnictwa pasażerskiego lub transportu cargo – weź udział w 3 Edycji Konkursu!

Sukces Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego w AviaTech Challenge 2024!

W miniony weekend 18 -19 maja br. odbywał się w Mielcu Podkarpacki Hackathon Lotniczy - AviaTech Challenge, największy w kraju, lotniczy maraton dla programistów i projektantów.

Zespół Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego w składzie: Jakub Kowalski, Daniel Czagan, Justyn Górski, Olga Karaś, Stanisław Sarnowski oraz mgr inż. Andrzej Skoczylas, uzyskał w hackathonie drugie miejsce, przedstawiając projekt w kategorii bezpieczeństwo transportu lotniczego, pod nazwą Emergency Guard System (EGS).

Informacja o wyborze prof. Marianny Jacyny na przewodniczącą Komitetu Transportu PAN

W 2023 roku przeprowadzono wybory do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024 – 2027. Społeczność akademicka utworzyła 64 komitety, w których zasiadło po 30 reprezentantów dyscyplin naukowych. Przy Wydziale IV Nauk Technicznych utworzono 19 komitetów, w tym Komitet Transportu PAN.

Harmonogramy sesji egzaminacyjnych

Uprzejmie informuję, że przygotowane zostały harmonogramy:

sesji egzaminacyjnych, które obowiązują studentów studiów: stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia.

Akcja kwaterunkowa

Informuję, że w środę, 08 maja br. rozpoczęła się

Akcja kwaterunkowa w domach studenckich

na rok akademicki 2024/2025

Szczegóły, w tym regulamin akcji kwaterunkowej, znajdują się na stronie https://sspw.pl/akcje-kwaterunkowe oraz w zakładce Domy studenckie/Akcja kwaterunkowa na rok akademicki 2024/2025.

Drzwi Otwarte 2024 na Wydziale Transportu PW!

Zapraszamy na Drzwi Otwarte 2024 na Wydziale Transportu PW! 25.05.2024 | godz. 13.00 – 15.00

Interesuje Cię inżynieria logistyki? Transport samochodowy, kolejowy, a może lotniczy? Chciałbyś dowiedzieć się jak stosować najnowsze osiągnięcia z zakresu telematyki czy sztucznej inteligencji w systemach transportowych?

Zapoznaj się z szeroką ofertą specjalności kierunku Transport na Wydziale Transportu PW. Porozmawiaj ze studentami i poznaj ich opinie i wrażenia. Dowiedz się jakie perspektywy kariery mają absolwenci naszego kierunku!

Noc Muzeów na Wydziale Transportu PW – 18.V.2024

W tegorocznej edycji Nocy Muzeów zapraszamy na warsztaty w laboratorium Organizacji Ruchu Kolejowego: JAK POCIĄG TRAFIA NA WŁAŚCIWE TORY?