Studenci

Aktualności

Uwaga studenci studiów stacjonarnych I stopnia oraz studiów niestacjonarnych I i II stopnia - zapisy na zajęcia!

Informuję, że zapisy studentów studiów stacjonarnych I stopnia oraz studentów studiów niestacjonarnych I i II stopnia na zajęcia w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023 będą odbywały się za pośrednictwem systemu USOSweb, pod adresem:

usosweb.usos.pw.edu.pl

Pomoc stypendialna w semestrze letnim roku akad. 2022/2023

Uprzejmie informuję, że zgodnie z pismem Prorektora ds. Studenckich Pana prof. Roberta Zalewskiego

do poniedziałku, 06 marca 2023 r., w godz. pracy Dziekanatu, w pokoju 111 NK

zainteresowani studenci mogą złożyć wniosek

o stypendium socjalne.

Koło Naukowe Sterowania Ruchem Kolejowym zaprasza na serię szkoleń firmy Thales

W dniach od 31 stycznia do 3 lutego na platformie MS Teams odbywać się będą szkolenia prowadzone przez specjalistów z firmy Thales. Szczegóły wszystkich spotkań znajdują się w tabeli poniżej.

Koło naukowe Sterowania Ruchem Kolejowym zaprasza na seminarium firmy THALES

Seminarium pt.: „Europejski standard systemu ETCS w cyfrowych rozwiązaniach sterowania ruchem kolejowym firmy THALES” odbędzie się 26 stycznia 2023 r. (czwartek) w godzinach 12:00 - 14:00 w Auli WY 055. Seminarium poprowadzą specjaliści z firmy THALES. Zapraszamy!

Zasady rejestracji studentów w roku akademickim 2023/2024

Dziekan Wydziału Transportu PW w dniu 23 stycznia 2023 roku wydał zarządzenie nr 1/2023 w sprawie szczegółowych zasad rejestracji studentów w roku akademickim 2023/2024.

Harmonogram zimowej sesji egzaminacyjnej

Uprzejmie informuję, że przygotowany został harmonogram

sesji egzaminacyjnej, który obowiązuje studentów studiów stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia.

Na studiach niestacjonarnych

egzaminy w trakcie sesji będą odbywać się w tych samych godzinach, w których są realizowane zajęcia z danego przedmiotu.

Webinarium Rail Engineering "Nowoczesne rozwiązania w projektowaniu sterowania ruchem kolejowym"

Koło naukowe Sterowania Ruchem Kolejowym "Balisa" zaprasza na Webinarium, w czasie którego przedstawiciele firmy Rail Engineering opowiedzą o krajowych i zagranicznych projektach SRK  m. in. związanych z wdrażaniem Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem ETCS. Przedstawią również swoje potrzeby w zakresie specjalistów sterowania ruchem kolejowym. Branża sterowania prężnie się rozwija i potrzebuje młodych, zdolnych inżynierów, którzy będą budować kolej opartą o cyfrowe rozwiązania. Spotkanie odbędzie się w środę 11.01.2023 r. o godz. 17:00. Link do spotkania.

Koordynator Spraw Studenckich

Informuję, że Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WT PW powołała Koordynatora Spraw Studenckich.

Lista najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2021/2022

Uprzejmie informuję, że Prorektor ds Studenckich PW Pan prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, ogłosił listę najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2021/2022:

SKNTL rekrutuje!

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego od wielu lat zrzesza pasjonatów lotnictwa i rozwija ich wiedzę na temat tej branży. Członkowie Koła zdobywają umiejętności pozwalające rozpocząć lotniczą karierę zawodową już w trakcie studiów, aby następnie szybko stać się ekspertem tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi transportu. Największym projektem realizowanym przez SKNTL jest Akademicki Model Centralnego Portu Komunikacyjnego, który miał swoją oficjalną premierę w maju 2022 roku i jest dalej rozwijany we współpracy z pięcioma innymi Kołami Naukowymi Politechniki Warszawskiej. Do tej pory wzięło w nim udział już niemal 100 studentów, co zostało szybko dostrzeżone na rynku pracy. Członkowie Koła mają dzięki temu wcześniejszy dostęp do ofert stażów i stałej pracy u największych pracodawców związanych z transportem lotniczym w Polsce. Po więcej szczegółów na temat działalności Koła zapraszamy na stronę oraz do bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego