Aktualności

Training in Warsaw - Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

W dniach 25 listopada 2019 r. - 6 grudnia 2019 r. na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie w ramach projektu Crisis and Risks Engineering for Transport Services - CRENG w ramach programu ERASMUS+ Capacity Building in Higher Education.  GALERIA >>

Ofiary zbrodni katyńskiej - konferencja naukowa w PW

„Ofiary zbrodni katyńskiej - studenci, absolwenci i wykładowcy Politechniki Warszawskiej” - to tytuł interdyscyplinarnej konferencji naukowej, która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w godz. 10.00-14.00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa czasowa oraz wernisaż fotografii.

Training - Crisis and Risks Engineering for Transport Services (CRENG)

W dniach 25 listopada 2019 r. - 6 grudnia 2019 r. na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbędzie się spotkanie w ramach projektu „Inżynieria Kryzysowa i Ryzyka w usługach transportowych” („Crisis and Risks Engineering for Transport Services” - CRENG) w ramach programu ERASMUS+ Capacity Building in Higher Education. Liderem projektu jest Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

Relacja z przebiegu uroczystości Inauguracji roku akademickiego 2019/2020

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z przebiegu uroczystości Inauguracji roku akademickiego 2019/2029 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Galeria»»»

Rusza Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego

Bezpłatne warsztaty i wykłady z zakresu bezpieczeństwa systemu kolejowego, zajęcia prowadzone na terenie całego kraju, platforma e-learningowa i aplikacja mobilna – tak prezentuje się Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego, nowy projekt szkoleniowy Urzędu Transportu Kolejowego. W czwartek, 24 października 2019 r. odbyła się inauguracja Akademii. W trakcie uroczystości Prezes UTK podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie projektu.

Dziekan Wydziału Transportu prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna wyróżniona tytułem Zasłużonej dla Transportu

Na tegorocznej uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, która odbyła się 8 października 2019 roku miało miejsce również wręczanie wyróżnień. Do grona zasłużonych została włączona Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej prof. Marianna Jacyna, która otrzymała tytuł „Zasłużonej dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej”. Na uroczystość przybyli m.in. marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, prezydent Katowic Marcin Krupa i prorektorzy Politechniki Śląskiej Bogusław Łazarz i Wojciech Szkliniarz.

Zapraszamy na Konferencję „Zarządzanie bezpieczeństwem w technikach, technologiach i polityce transportowej”

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Zarządzanie bezpieczeństwem w technikach, technologiach i polityce transportowej" organizowanej w dniach 27-29 listopada 2019 roku w Ustroniu/Wiśle/Szczyrku przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej oraz Wydział Transportu Politechniki Śląskiej.

Zawarcie współpracy z Miastem Ostrołęka

Dnia 20 września 2019 r. Dziekan Wydziału Transportu Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna podpisała umowę o współpracy z Prezydentem Miasta Ostrołęki - Łukaszem Kulikiem. Umowa została zawarta w celu stworzenia formalnych ram współpracy władz Miasta Ostrołęki oraz Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej na rzecz doskonalenia rozwoju systemu transportowego Miasta oraz systemu kształcenia w zawodowych szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Ostrołęka.

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 16 lipca 2019 r. zmarł dr hab. inż. Wiesław Zabłocki, prof. uczelni.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 23 lipca 2019 r. o godz. 1100 w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu Wolskim, ul. Wolska180/182.

Wydział Transportu otrzymał Akredytację na lata 2018-2023 na studia pierwszego i drugiego stopnia

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) jako jednostka oceniająca zwraca szczególną uwagę na obszary dotyczące podnoszenia jakości kształcenia, tworzenia jasnych procedur oceny warunków i metod kształcenia oraz programów studiów, tworzenia warunków ułatwiających krajową i międzynarodową wymianę studentów oraz promowanie kierunków studiów spełniających wysokie standardy jakościowe. Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej otrzymując Akredytację wykazał, iż kształci na najwyższym poziomie, a tym samym działa na rzecz tworzenia elity akademickiej.