Aktualności

Quiz o PW

Wszystkich studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Warszawskiej zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie organizowanym w ramach Święta PW. Jego uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi pytaniami dotyczącymi Politechniki Warszawskiej, poznać politechniczne ciekawostki i… wygrać nagrody.

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Grażyny Karolak, pracownik Działu Technicznego

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci mgr inż. Tomasza Rutkowskiego, starszego wykładowcy

Nie żyje Włodzimierz Stawecki, wieloletni dyrektor Łukasiewicz – IPS “Tabor”

Women in Tech Summit 2020 z udziałem PW

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji imprezy przygotowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Wśród wirtualnych wystawców znajdzie się Politechnika Warszawska.

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020

W dniu 20 października 2020 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020. Konferencja odbyła się w formie zdalnej i transmitowana była na kanale YouTube https://www.youtube.com/watch?v=hVDd_WNAyDo&t=50s. Zachęcamy do obejrzenia przebiegu tego wydarzenia. Konferencja składała się z dwóch paneli branżowych i panelu naukowego.

Zwyciężczyni Grand Prix MK Jazz Foto 2020 na Wydziale Transportu

Pani Urszula Olasek, Kierownik Biblioteki na Wydziale Transportu (w fotografii znana jako Urszula Las) zwyciężyła w konkursie im. Marka Karewicza za najlepszą fotografię jazzową. Podczas 56 Festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu Pani Urszula otrzymała statuetkę Grand Prix MK Jazz Foto 2020. Nagrodzona fotografia przedstawia Franka Parkera na Love Polish Jazz Festiwal. Serdecznie gratulujemy!

Rozpoczęliśmy rok akademicki 2020/2021

Tegoroczna inauguracja była niewątpliwie wyjątkowa. Ze względu na pandemię COVID-19 liczba osób biorących udział w uroczystości została ograniczona. Była to też pierwsza inauguracja w nowej kadencji Władz Wydziału Transportu, gdzie Prodziekani pełnią swoje funkcje po raz pierwszy.

Kadra dydaktyczna Wydziału Transportu osiąga sukcesy nie tylko na polu naukowym, ale także sportowym

Dnia 12.09.2020 r. podczas VII Ultra Maratonu Wokół Zalewu Sulejowskiego z bardzo trudną technicznie, pagórkowatą leśną trasą o długości 50 km zmierzył się reprezentant kadry nauczycieli akademickich Wydziału Transportu, mgr inż. Karol Nehring.

Zawarcie współpracy z Gminą Staszów

Dnia 10 września 2020 roku w Staszowie miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy urzędem miasta Staszów a Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej w sprawie budowy portu przeładunkowego na terenach inwestycyjnych w Grzybowie.