Aktualności

Gala Rankingu "Perspektyw" 2020

17 lipca 2020 roku poznaliśmy wyniki 21. Rankingu Szkół Wyższych przygotowanego przez magazyn "Perspektywy". Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Transport", utrzymując tym samym swoją wieloletnią pozycję w pierwszym miejscu na podium.

Staż w firmie Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.

Uprzejmie informujemy, że dla studentów Wydziału Transportu zostały do wykorzystania 3 miejsca na staż w firmie Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.

Więcej informacji: https://www.wt.pw.edu.pl/Studenci/Aktualnosci/WZNOWIENIE-PROGRAMU-STAZY

Płatne staże dla słuchaczy studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością oraz studentów kierunku Transport

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) oferują przyjęcie uczestników studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością oraz studentów kierunku Transport na dwumiesięczne płatne staże. Staże te będą realizowane standardowo w okresie sierpień – wrzesień 2020 roku, a ich tygodniowy wymiar to minimum 15 godzin. Czas trwania konkretnego stażu oraz jego wymiar godzinowy będzie wynikał z ustaleń między przedsiębiorstwem oferującym staż a kandydatem.

Wydział Transportu laureatem Konkursu "Uczelnia Liderów 2020"

29 czerwca 2020 roku w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się X Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. W trakcie uroczystości Certyfikaty i Dyplomy potwierdzające nadanie Znaku Jakości Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego odebrało blisko 30 reprezentantów uczelni z całej Polski. Jednym z Laureatów Konkursu został Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

Drzwi Otwarte online – część druga

Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w Politechnice Warszawskiej. Zapraszamy już 1 lipca!

Pomoc psychologa w Politechnice Warszawskiej

Dla wszystkich studentów, doktorantów i pracowników została uruchomiona nieodpłatna zdalna pomoc psychologa za pomocą Microsoft Teams oraz kontaktu telefonicznego z psychologiem. Oferowane formy pomocy w języku polskim i angielskim:

  • Rozmowy wspierające, motywujące, terapeutyczne.
  • Udzielanie pomocy psychologicznej polegającej na stosowaniu różnych form działania psychologicznego ukierunkowanych na rozwój człowieka.
  • Pomoc w rozwiązywaniu sytuacji traumatycznych i kryzysowych.
  • Psychoedukacja.
  • Konsultacje i informacje na temat innych możliwości specjalistycznej pomocy.

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej online

Chociaż tej wiosny nie możemy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie Politechniki Warszawskiej, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy na wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.

Prof. Marianna Jacyna: Stworzyliśmy pracownię, która jest nowością w skali europejskiej

Na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej zbudowano pierwszą w Polsce makietę kolejową z odzworowaniem terminali intermodalnych. Nowoczesna pracownia oferuje studentom możliwość zapoznania się z specyfiką branży przewozów kombinowanych. O tym jakie znaczenie ma nowa makieta w procesie dydaktycznym rozmawiano w wywiadzie pierwszego w Polsce Portalu o Transporcie Intermodalnym z Panią Dziekan Wydziału, prof. dr hab. inż. Marianną Jacyną.