Aktualności

Zawody SUMO Robotów LEGO dla dzieci

21 maja 2017 roku na Wydziale Transportu PW odbędzie się kolejna edycja Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci. To wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców. Na dzieci czekają warsztaty z robotyki, programowania i elektroniki, stoiska z robotami, workshop na platformie SQULA, eksperymenty i zwiedzanie laboratoriów.

Wakacyjne staże w DB Schenker

Trwa kolejna edycja płatnego programu stażowego DB Schenker. Na studentów i absolwentów czeka 19 miejsc stażowych w 12 lokalizacjach w Polsce. Stażyści swoich sił będą mogli spróbować m.in. w dziale sprzedaży, obsługi klienta, logistyce lądowej, biznesie lotniczym oraz zespołach: HR i marketingu.

Konferencja "Interfejsy w systemach sterowania ruchem kolejowym"

Zespół Sterowania Ruchem Kolejowym WT PW w dniu 20 czerwca 2017 roku organizuje jednodniową konferencję naukowo-techniczną. Celem konferencji jest prezentacja szerokiego spektrum zagadnień poświęconych interfejsom w zakresie obejmującym zagadnienia techniczne, wdrożeniowe, regulacji techniczno-prawnych, wymagań, projektowania, doświadczeń wdrażania i certyfikacji interfejsów a także innej szeroko rozumianej problematyki związanej z interfejsami.

Noc Muzeów na Wydziale Transportu

Politechnika Warszawska dołączyła do programu Nocy Muzeów w Warszawie. 20 maja 2017 roku można było zwiedzić PW z przewodnikiem, obejrzeć specjalne wystawy czy wziąć udział w wyjątkowych wykładach.

Wymiana kulturalno-naukowa z Vilniaus Kolegija

W dniach 3-8 kwietnia troje studentów Wydziału Transportu: Daniel Kossakowski, Adam Miśkiewicz oraz Piotr Skiba wzięło udział w wymianie z Kolegium w Wilnie. W wyjeździe udział wzięło łącznie 10 studentów Politechniki Warszawskiej z wydziałów: Chemicznego, Geodezji i Kartografii, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Administracji i Nauk Społecznych.

Śniadanie z Amazonem - relacja ze spotkania z pracodawcą

Z inicjatywy dr hab. inż. Mirosława Siergiejczyka, prof. PW Prodziekana ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką 19 kwietnia odbył się na Wydziale Transportu Amazon Breakfast and Networking Event, czyli śniadanie z Amazonem – powszechnie znaną firmą zajmującą się handlem elektronicznym (e-commerce), relacjami pomiędzy firmą a klientem końcowym (B2C) i prowadzącą największy na świecie sklep internetowy. Współorganizatorem wydarzenia było Biuro Karier Politechniki Warszawskiej.

Trzy polskie miasta wdrożą założenia "ECO-Mobilności"

Na ulicach Rzeszowa, Katowic i Łodzi już wkrótce zacznie funkcjonować oryginalna polska koncepcja innowacyjnego systemu transportu miejskiego. Te nowoczesne rozwiązania transportowe zostały opracowane przez zespół prof. dra hab. inż. Włodzimierza Choromańskiego z Politechniki Warszawskiej.

Konkurs „SWISSSTANDARDS.PL. Od teorii do praktyki”

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza i FRACHT FWO zapraszają studentów Wydziału Transportu PW do udziału w V edycji konkursu na prace dyplomowe „swissstandard.pl Od teorii do praktyki”.

Najbliższe wydarzenia Biura Karier PW

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na warsztaty i spotkania z pracodawcami. Wydarzenia skierowane są do studentów i absolwentów naszej Uczelni.

Amazon - Spotkanie z Pracodawcą

Zjedz śniadanie z Amazonem! Biuro Karier i Amazon zapraszają na spotkanie Brekfast and Networking Event, które odbędzie się sali Rady Wydziału Transportu 19 kwietnia 2017 roku.