Przedstawiciele OCT wzięli udział w Warsaw Business Run

3 września 2017 w Warszawie odbył się charytatywny bieg Warsaw Business Run. Udział w biegu wzięli także reprezentanci Ośrodka Certyfikacji Transportu na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, w składzie: dr inż. Andrzej Kochan, mgr inż. Juliusz Karolak, Kaja Kita, Dorota Dżaluk oraz inż. Błażej Dikunow.

Międzynarodowe Seminarium Naukowe

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Seminarium Naukowym, które odbędzie się 8 września 2017 roku o godzinie 11:00 w Sali Rady Wydziału.

XIX edycja Konkursu o „Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles

Politechnika Warszawska ogłasza XIX edycję konkursu o NAGRODĘ FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES (FCA), promującą wybitne prace magisterskie oraz rozprawy doktorskie, obronione w PW w roku akademickim 2016/2017, obejmujące szeroko rozumianą tematykę motoryzacyjną.

Dr Pierre Orlewski gościem Wydziału

W dniu 26 czerwca 2017 roku gościem Wydziału Transportu był Pan dr Pierre Orlewski, External Science & Technology Programs Manager z Goodyear Innovation Center w Luksemburgu.

Konferencja „Interfejsy w systemach sterowania ruchem kolejowym”

Dnia 20 czerwca 2017 roku  na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja naukowo-techniczna pn. „Interfejsy w systemach sterowania ruchem kolejowym”,  zorganizowana przez Zespół Sterowania Ruchem Kolejowym Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem Wiesława Zabłockiego, profesora PW – kierownika Zespołu oraz wieloletniego Kierownika Zakładu Sterowania Ruchem (obecnie: Zakład Sterowania Ruchem i Infrastruktury Transportu).

Zaproszenie do udziału w badaniu "Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej"

Jeżeli wkrótce kończysz studia, zgłoś chęć udziału w VII edycji badania, które Politechnika Warszawska prowadzić będzie na początku 2018 roku. Zależy nam na poznaniu Twojej opinii nt. studiów i rynku pracy.

Rozstrzygnięty konkurs na kolejne stacje II linii metra

Plansza STP Mory

9 czerwca 2017 roku Metro Warszawskie ogłosiło wyniki konkursu na „Wykonanie Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej trzeciego etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra wraz ze Stacją Techniczno-Postojową (STP) Mory w Warszawie”. Zwycięską okazała się praca Konsorcjum firm AMC – Andrzej Chołdzyński i Biura Projektów „Metroprojekt”. W koncepcję tą swój wkład wniósł Zespół z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem Prof. Marianny Jacyny (Dziekan Wydziału).

Nowy Zeszyt Naukowy Wydziału Transportu

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią kolejnego Zeszytu wydawanego w ramach Prac Naukowych Politechniki Warszawskiej - Transport.

Odszedł dr inż. Marek Buda

Dr inż. Marek Buda był współzałożycielem specjalności "Sterowanie Ruchem Drogowym", odszedł w wieku 65 lat, po 40 latach pracy na Wydziale.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Jak przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania zagadnieniami technicznymi? Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro", który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem Od zabawy do technologii. Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji.