Aktualności

Thales dla studentów i absolwentów

Grupa Thales poszukuje studentów oraz absolwentów kierunków technicznych nastawionych na ciągłe uczenie się oraz podnoszenie swoich kwalifikacji.

Dźwigniowe wózki z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Wydawałoby się, że największym problemem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest fakt, że nie mogą chodzić. Zwykłe wózki inwalidzkie mogą prowadzić jednak do kolejnych kontuzji. Konstruktorzy z Politechniki Warszawskiej pracują nad dźwigniowym wózkiem inwalidzkim, który uchroni poruszających się na wózkach m.in. przed urazami dłoni.

Biuro Karier zaprasza na bezpłatne warsztaty

Projekt „W labiryncie rynku pracy” to cykl 1-dniowych szkoleń z zakresu poruszania się po rynku pracy. Szkolenia mają charakter warsztatowy – zakładają aktywny udział uczestników i możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 13-14 maja 2016 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji.

Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2016

Nadchodzi jedna z najlepszych imprez studenckich - Juwenalia Politechniki Warszawskiej odbędą się już 13 i 14 maja na Stadionie Syrenki.

Konferencja Pojazdy Szynowe

Konferencja Pojazdy Szynowe to odbywające się w cyklu dwuletnim przedsięwzięcie związane z popularyzacją wiedzy i wymianą doświadczeń dotyczących badań naukowych z obszaru transportu kolejowego. Konferencja odbędzie się w dniach 30 maja - 1 czerwca 2016 roku na Zamku w Gniewie.

Ogłoszenie Wydziałowej Komisji Wyborczej

Wydziałowa Komisja Wyborcza informuje, że w dniu 14 kwietnia 2016 roku na funkcję Dziekana Wydziału Transportu w kadencji 2016-2020  została wybrana Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna

Biuro Karier zaprasza studentów na warsztaty i spotkania

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza studentów na kwietniowy cykl Spotkań z Pracodawcą i warsztatów.

Czujniki na Nowym Świecie wykryją łamanie zakazu wjazdu

Traktem Królewskim mogą poruszać się jedynie pojazdy posiadające odpowiednie – wydawane przez ZDM – zezwolenie. Pomimo tego wielu kierowców łamie zakaz wjazdu. Dlatego ZDM rozpoczyna testy urządzeń, które będą mogły automatycznie kontrolować wjeżdżające pojazdy. To pierwsze takie rozwiązanie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Testy odbywają się w ramach inicjatywy Klastra ITS (Inteligentnych Systemów Transportowych), przy udziale Politechniki Warszawskiej (z ramienia PW w przedsięwzięciu uczestniczył Wydział Transportu [red.]) i Kapsch Telematic Services. Na razie obejmą odcinek Nowego Światu od ul. Smolnej do ul. Świętokrzyskiej.

Piknik dla Pracowników Politechniki Warszawskiej 2016

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów PW zapraszają na Piknik dla Pracowników naszej Uczelni połączony z Regatami o Puchar Rektora PW. Szczegóły na załączonym plakacie.