Zwyciężczyni Grand Prix MK Jazz Foto 2020 na Wydziale Transportu

Pani Urszula Olasek, Kierownik Biblioteki na Wydziale Transportu (w fotografii znana jako Urszula Las) zwyciężyła w konkursie im. Marka Karewicza za najlepszą fotografię jazzową. Podczas 56 Festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu Pani Urszula otrzymała statuetkę Grand Prix MK Jazz Foto 2020. Nagrodzona fotografia przedstawia Franka Parkera na Love Polish Jazz Festiwal. Serdecznie gratulujemy!

"W fotografii lubię portrety, bliskie kadry, podpatrywanie obiektywem pewnej intymności muzyka na scenie, jego twarzy, ruchu dłoni, chwilami braku kontroli, tego co wydarza się podczas koncertu. Wyczekuję momentu muzycznego uniesienia, jestem cierpliwa, staram się być niezauważalna, szukam światła, ale najważniejsze zawsze we wszystkim są dla mnie emocje, to na nie czekam. Słucham muzyki, aparat jest tylko towarzyszem. Z wykształcenia jestem psychologiem, ale aparat był ze mną od zawsze i mam za sobą wiele nocy spędzonych przy powiększalniku. Studiowałam w Akademii Fotografii, uczyłam się w ZPAFie, ale najważniejsze lekcje otrzymałam od Marka Karewicza, u którego w pracowni mogłam się rozwijać i który był najcenniejszym krytykiem i wyjątkowym Człowiekiem. Nagroda Jego imienia ma dla mnie szczególne znaczenie." — komentuje swoją nagrodę Urszula Las.

Urszula Las jest pasjonatką fotografii oraz jazzu. Fotografuje liczne koncerty (głównie jazzowe), festiwale, wydarzenia kulturalne, sztuki teatralne, taniec, a nawet walki MMA. Jest finalistka m.in.Jazz World Photo 2020, gdzie zajęła 8 miejsce spośród kilkuset fotografii nadesłanych z 41 krajów. Ma za sobą publikacje w Jazz Forum oraz pismach fotograficznych. Jej prace prezentowane były na 5 wystawach zbiorowych i aktualnie pracuje nad własną wystawą autorską.

fot. Krystyna Kubacka Góral

fot. Andrzej Rakowski

Serdecznie gratulujemy licznych sukcesów i życzymy wszelkiej pomyślności w rozwoju tak wspaniałej pasji ! - Społeczność Wydział Transportu.