International scientific-methodological conference „Crisis and Risk Engineering for Transport Services"

W dni ach 20-21 stycznia 2021 roku odbędzie się międzynarodowa konferencja on-line w ramach projektu CRENG – Crisis and Risk Engineering for Transport Services, której celem jest omówienie dotychczasowych osiągnięć projektu oraz nakreślenie obszarów wpływu wyników projektu. Wydział Transportu PW, koordynator projektu CRENG, jest także współorganizatorem tego wydarzenia.

Conference CRENG (pdf, 639,87 kB)

Zarządzenie nr 172/2020 Rektora PW z dnia 21 grudnia 2020 r.

Prosimy o zapoznanie się z treścią Zarządzenia nr 172/2020 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa w obiektach i na terenach oraz bezpieczeństwa i higieny pracy Politechniki Warszawskiej.

Zarządzenie (pdf, 1,19 MB)

Pomagamy uwolnić Złomka. Wolontariusze poszukiwani!

Wielu młodych ludzi zmagających się z wyzwaniem zdalnej nauki marzy o tym, aby za kilka lat rozpocząć studia. Ich zapał jest niestety często tłumiony przez brak dostępu do sprzętu, który umożliwia aktywny udział w wirtualnych zajęciach. Postanowiliśmy więc połączyć siły z Fundacją Sarigato (projekt Hakersi) oraz inicjatywą “Uwolnij Złomka” i w ramach akcji przekazywania sprzętu spróbować zrobić dla uczniów coś dobrego.

Master Classes on Crisis and Risk Engineering for Transport Services

W dniach 16 – 20 listopada 2020 roku oraz 7 – 10 grudnia 2020 roku odbyła się pierwsza edycja zajęć w ramach projektu Crisis and Risk Engineering in Transport Services (CRENG) dla partnerów z Ukrainy. Zajęcia te są częścią projektu CRENG w ramach Call for Proposals 2018 - EAC/A05/2017, KA2 – Cooperation for innovation and the exchange of good practices – Capacity Building in the field of Higher Education (ERASMUS +).

Video interview - warsztaty dla studentów

Danone oraz Biuro Karier PW wspólnie organizują warsztaty online w ramach projektu Akcelerator Kariery - w tym projekcie możecie wziąć udział bez względu na jakim kierunku i roku studiujecie, do zapisów zapraszamy również absolwentów PW. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną panującą na świecie, wiele firm musiało dostosować się do nowych realiów i zdecydowało się zmienić formę prowadzenia procesów rekrutacyjnych ze standardowej, tzw. „face2face", na wirtualną.

Zapraszamy do udziału w elektronicznej ANKIECIE OCENY ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Ankietę można wypełnić po zalogowaniu się na własne konto:
•    na stronie usosweb.usos.pw.edu.pl
•    poprzez aplikację Mobilny USOS PW na urządzenia z systemem Andoroid lub iOS

Legitymacje studenckie

Informujemy, że na mocy przepisów zewnętrznych*, w wyniku których terytorium całego kraju zostało objęte obszarem czerwonym, mamy do czynienia z faktycznym ograniczeniem funkcjonowania Uczelni, w związku z czym:

legitymacje studenckie pozostają ważne w okresie tego ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu.

Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa studentów w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.

Pracownik Wydziału Transportu wśród laureatów nagród za najlepsze prace o rozwoju Warszawy

Znamy zwycięzców tegorocznej Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy za najlepsze prace dyplomowe o rozwoju miasta. Kapituła konkursu przyznała badaczom z warszawskich uczelni wyższych dwie nagrody główne oraz sześć wyróżnień. Jedno z wyróżnień otrzymał dr inż. Marcin Koniak z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Laureaci Złotej Kredy 2020

Studenci przyznali wyjątkowe wyróżnienia dla dydaktyków z Politechniki Warszawskiej. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie ma tradycyjnej Gali, podczas której zwycięzcy odbierają nagrody. Nie zmienia się jednak uznanie dla zaangażowania i pasji tych, którzy przekazują wiedzę i inspirują do pracy.

Laureaci Złotej Kredy 2020