Odbiór decyzji, dotyczących świadczeń stypendialnych

Uprzejmie informuję studentów, którzy złożyli wnioski stypendialne, że decyzje administracyjne o przyznaniu lub odmowie przyznania świadczeń stypendialnych

są gotowe do odbioru w godzinach pracy Dziekanatu (pokój 111 NK).

Spotkanie informacyjne o studenckich kołach naukowych

Uprzejmie zapraszam zainteresowanych studentów na spotkanie informacyjne o działających na Wydziale Transportu PW studenckich kołach naukowych.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 01 grudnia br. o godz. 18:15 w auli 055 NK.

Wykład dla studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia

Informuje studentów I roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia, że wykład

„Akademicki savoir-vivre na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej”,

który wygłosi Pani prof. dr hab. inż. Iwona Grabarek,

odbędzie się we wtorek, 06 grudnia 2022 roku o godz. 18:15 w formie zdalnej na platformie MS Teams.

Lista najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2021/2022

Uprzejmie informuję, że Prorektor ds Studenckich PW Pan prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, ogłosił listę najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2021/2022:

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Wiesława Staniuka

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr Wiesława Staniuka pt. „Metoda planowania logistycznego w zastosowaniu do oceny wybranych procesów logistycznych”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 28 listopada 2022 r. o godz. 12:30, w trybie stacjonarnym, w gmachu Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.

Dokumentacja przewodu doktorskiego dostępna jest na stronie Bazy Wiedzy Politechniki Warszawskiej.

Listy rankingowe do stypendium rektora

Informuję, że listy rankingowe do stypendium rektora na rok akademicki 2022/2023:

zostały już zatwierdzone przez Odwoławczą Komisję Stypendialną.

SKNTL rekrutuje!

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego od wielu lat zrzesza pasjonatów lotnictwa i rozwija ich wiedzę na temat tej branży. Członkowie Koła zdobywają umiejętności pozwalające rozpocząć lotniczą karierę zawodową już w trakcie studiów, aby następnie szybko stać się ekspertem tej dynamicznie rozwijającej się gałęzi transportu. Największym projektem realizowanym przez SKNTL jest Akademicki Model Centralnego Portu Komunikacyjnego, który miał swoją oficjalną premierę w maju 2022 roku i jest dalej rozwijany we współpracy z pięcioma innymi Kołami Naukowymi Politechniki Warszawskiej. Do tej pory wzięło w nim udział już niemal 100 studentów, co zostało szybko dostrzeżone na rynku pracy. Członkowie Koła mają dzięki temu wcześniejszy dostęp do ofert stażów i stałej pracy u największych pracodawców związanych z transportem lotniczym w Polsce. Po więcej szczegółów na temat działalności Koła zapraszamy na stronę oraz do bezpośredniego kontaktu. Zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego

Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna w gronie TOP 2% Scientists

Pani Dziekan Wydziału Transportu, prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna jako Naukowiec znalazła się w gronie TOP 2% (The World’s Top 2%) najczęściej cytowanych naukowców na świecie według rankingu Uniwersytetu Stanforda oraz wydawnictwa Elsevier. Ranking TOP 2% opracowano w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów. Więcej szczegółów na stronie.

XII edycja konferencji SYSTEMY KOLEJOWE - FORUM INTERMODALNE pod patronatem merytorycznym Wydziału Transportu

Ulotka reklamowa (pdf, 2,14 MB)

Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Pauliny Chikha

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Pauliny Chikha pt. „Ocena ryzyka operacji obsługi naziemnej z wykorzystaniem sprzętu lotniskowego”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 15 listopada 2022 r. o godz. 12:00, w trybie stacjonarnym, w gmachu Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.