Aktualności

Smart kontrakty: Warsztaty LegalTech Polska #6

Smart contracts, czyli „inteligentne kontrakty”, to jedno z najbardziej obiecujących zastosowań technologii blockchain.

Spotkanie z firmą Panalpina

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z przedstawicielami firmy Panalpina, świadczącej usługi transportowe w skali światowej. Firma jest jednym z potentatów na rynku międzynarodowego przewozu towarów.

Wydarzenia Biura Karier PW - listopad 2017

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkania, warsztaty oraz do udziału w listopadowym bloku tematycznym Akceleratora Kariery.

Mobilność na rzecz rozwoju gospodarczego (Mobility for Growth) programu H2020 na 2018 rok - dzień informacyjny

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na dzień informacyjny poświęcony konkursowi mobilność na rzecz rozwoju gospodarczego (Mobility for Growth) wyzwania „Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport” programu H2020 ogłoszonego na 2018 rok  obejmującego między innymi zagadnienia: niskoemisyjnego i zrównoważonego transportu, bezpieczeństwa w transporcie oraz czynnik ludzki i zagadnienia społeczno-ekonomiczne w transporcie.

Spotkanie Absolwentów pierwszego rocznika studiów na specjalności Organizacja i Sterowanie Ruchem Lotniczym

W dniu 30 września 2017 r. w auli gmachu Nowej Kreślarni odbyło się uroczyste spotkanie absolwentów pierwszego rocznika (1987-1992) studiów dziennych stacjonarnych spec. Organizacja i Sterowanie Ruchem Lotniczym na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej ruszyły pierwsze w Polsce podyplomowe studia zarządzania flotą

Po ponad półtora roku pracy oraz w niecały rok po podpisaniu przez PZWLP i SKFS listu intencyjnego z uczelnią, 14 października 2017 r. na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej ruszyły pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe studia podyplomowe „Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością”. Studia zostały utworzone z inicjatywy Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, a ich program został opracowany przez ekspertów obydwu organizacji, we współpracy z kadrą naukową Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Pierwsze tego typu studia, są odpowiedzią na dynamiczny rozwój branży flotowej w Polsce, a w konsekwencji rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie zarządzania pojazdami flotowymi.  

Ustawa 2.0 – zapraszamy do debaty i konsultacji społecznych

CZIiTT PW zaprasza na spotkanie dotyczące wprowadzenia zmian w projekcie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, zwanej Ustawą 2.0, podczas którego będą prowadzone konsultacje społeczne.

Forum Dialogu Nauka-Przemysł

Forum to wydarzenie, którego celem jest zbliżenie wszystkich środowisk zaangażowanych w budowę narodowego systemu innowacji. Będzie ono okazją do wymiany informacji, wiedzy oraz dyskusji dotyczącej postępu technologicznego Polski.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Dziekan i Rada Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2017/2018, która odbędzie się w dniu 2 października 2017 r. o godz. 1600 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Przedstawiciele OCT wzięli udział w Warsaw Business Run

3 września 2017 w Warszawie odbył się charytatywny bieg Warsaw Business Run. Udział w biegu wzięli także reprezentanci Ośrodka Certyfikacji Transportu na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, w składzie: dr inż. Andrzej Kochan, mgr inż. Juliusz Karolak, Kaja Kita, Dorota Dżaluk oraz inż. Błażej Dikunow.