Aktualności

Spotkanie z Pracodawcą

Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką zaprasza studentów i pracowników Wydziału Transportu PW na spotkanie z firmą IKEA Purchasing Services Poland Sp. z o.o.

Wydział Transportu PW prowadzi najlepsze studia inżynierskie w Polsce

17 maja 2017 roku poznaliśmy wyniki pierwszego Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Nasz Wydział zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Transport".

Sukcesy na konferencji Urzędu Transportu Kolejowego

19 maja 2017 roku w Urzędzie Transportu Kolejowego odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna Transport Kolejowy 2017: Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość. W konferencji uczestniczyło około 100 osób zainteresowanych tematyką kolejową, jej historią oraz perspektywami rozwoju polskiej kolei.

Zawody SUMO Robotów LEGO dla dzieci

21 maja 2017 roku na Wydziale Transportu PW odbędzie się kolejna edycja Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci. To wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców. Na dzieci czekają warsztaty z robotyki, programowania i elektroniki, stoiska z robotami, workshop na platformie SQULA, eksperymenty i zwiedzanie laboratoriów.

Wakacyjne staże w DB Schenker

Trwa kolejna edycja płatnego programu stażowego DB Schenker. Na studentów i absolwentów czeka 19 miejsc stażowych w 12 lokalizacjach w Polsce. Stażyści swoich sił będą mogli spróbować m.in. w dziale sprzedaży, obsługi klienta, logistyce lądowej, biznesie lotniczym oraz zespołach: HR i marketingu.

Konferencja "Interfejsy w systemach sterowania ruchem kolejowym"

Zespół Sterowania Ruchem Kolejowym WT PW w dniu 20 czerwca 2017 roku organizuje jednodniową konferencję naukowo-techniczną. Celem konferencji jest prezentacja szerokiego spektrum zagadnień poświęconych interfejsom w zakresie obejmującym zagadnienia techniczne, wdrożeniowe, regulacji techniczno-prawnych, wymagań, projektowania, doświadczeń wdrażania i certyfikacji interfejsów a także innej szeroko rozumianej problematyki związanej z interfejsami.

Noc Muzeów na Wydziale Transportu

Politechnika Warszawska dołączyła do programu Nocy Muzeów w Warszawie. 20 maja 2017 roku można było zwiedzić PW z przewodnikiem, obejrzeć specjalne wystawy czy wziąć udział w wyjątkowych wykładach.

Wymiana kulturalno-naukowa z Vilniaus Kolegija

W dniach 3-8 kwietnia troje studentów Wydziału Transportu: Daniel Kossakowski, Adam Miśkiewicz oraz Piotr Skiba wzięło udział w wymianie z Kolegium w Wilnie. W wyjeździe udział wzięło łącznie 10 studentów Politechniki Warszawskiej z wydziałów: Chemicznego, Geodezji i Kartografii, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Administracji i Nauk Społecznych.

Śniadanie z Amazonem - relacja ze spotkania z pracodawcą

Z inicjatywy dr hab. inż. Mirosława Siergiejczyka, prof. PW Prodziekana ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką 19 kwietnia odbył się na Wydziale Transportu Amazon Breakfast and Networking Event, czyli śniadanie z Amazonem – powszechnie znaną firmą zajmującą się handlem elektronicznym (e-commerce), relacjami pomiędzy firmą a klientem końcowym (B2C) i prowadzącą największy na świecie sklep internetowy. Współorganizatorem wydarzenia było Biuro Karier Politechniki Warszawskiej.

Trzy polskie miasta wdrożą założenia "ECO-Mobilności"

Na ulicach Rzeszowa, Katowic i Łodzi już wkrótce zacznie funkcjonować oryginalna polska koncepcja innowacyjnego systemu transportu miejskiego. Te nowoczesne rozwiązania transportowe zostały opracowane przez zespół prof. dra hab. inż. Włodzimierza Choromańskiego z Politechniki Warszawskiej.