Blended Intensive Programme

Od roku 2022 program Erasmus+ umożliwia udział w wyjazdach krótkoterminowych na kurs organizowany przez inne uczelnie tzw. Blended Intensive Programme. W BIP mogą uczestniczyć studenci I, II stopnia studiów oraz uczestnicy Szkoły Doktorskiej. BIP to kurs organizowany przez uczelnię partnerską, składający się z dwóch komponentów: tradycyjnej mobilności do uczelni partnerskiej, połączonej z obowiązkowym komponentem wirtualnym (dowolnym w przypadku doktorantów). Uczestnik BIP otrzymuje min 3 pkt ECTS za udział w kursie.

Międzynarodowa Konferencja Transport XXI wieku

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową "Transport XXI wieku", która odbędzie się w dniach 30.08.2022 r. – 02.09.2022 r. Celem konferencji "Transport XXI wieku" jest prezentacja osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych krajowych i zagranicznych zajmujących się problematyką transportu: szynowego, drogowego, lotniczego i morskiego w aspekcie techniczno-technologicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe i kształcenie w dyscyplinie INŻYNIERIA LĄDOWA i TRANSPORT. Po więcej szczegółów zapraszamy na dedykowaną stronę internetową Konferencji.

Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Anny Wytrykowskiej

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport zawiadamiają, że w dniu 01.06.2022 r. o godz. 11:00 w trybie zdalnym odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Anny Wytrykowskiej zatytułowanej „Metoda oceny skuteczności dedykowanych rozwiązań oświetleniowych stosowanych na przejściach dla pieszych”.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 24.05.2022 r. o godz. 15:00 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego:

1. Pana dr inż. Tomasza Piotrowskiego (Wydział Inżynierii Lądowej PW) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.: „Betonowe osłony przed neutronowym promieniowaniem jonizującym”,

2. Pana dr Piotra Uchrońskiego (Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.: „Modelowanie procesów oceny bezpieczeństwa i przepustowości na lotniskach cywilnych”.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pana dr inż Arkadiusza Węglarza

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 04.05.2022 r. o godz. 16:00 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego Pana dr inż. Arkadiusza Węglarza (Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.: „Eksperckie systemy wspomagania procesu decyzyjnego w energooszczędnym budownictwie mieszkaniowym”

Rekrutacja do szkół letnich w ramach programu SPINAKER otwarta!

Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym zapraszają do udziału w szkole letniej programu SPINAKER organizowanego przez NAWA. Planowany termin realizacji szkoły to 5-18 września 2022 r. (2 tygodnie). Przewidziany limit uczestników to 15 osób. Szkoła obejmuje łącznie 60h zajęć dydaktycznych o charakterze wykładów, warsztatów oraz laboratoriów. Szkoły letnie dotyczyć będą procesów w łańcuchach dostaw. Uwaga zostanie skupiona na ich projektowaniu, modelowaniu oraz optymalizacji.

Wydział Transportu pomaga Ukrainie

Wydział Transportu PW zorganizował zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów zarówno dla uchodźców wojennych, jak również dla osób przebywających na terenie Ukrainy. Koordynatorem działań w tym zakresie był Pan mgr inż Michał Lasota (Zakład Inżynierii Systemów Transportowych i Logistyki). Rzeczy zorganizowane podczas zbiórki dotarły do składu Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie, przy ulicy Bursaki 17. Początkowo przeładunek miał nastąpić bezpośrednio przy granicy, na przejściu w Zosinie, natomiast jeden z członków obrony terytorialnej Ukrainy doradził, że lepszym wyjściem będzie dostarczenie rzeczy przez Polski Czerwony Krzyż lub Caritas. Wszystkie zebrane artykuły przed transportem zostały posegregowane i przygotowane do wysyłki, dzięki temu bardzo szybko dostarczona partia towaru wyjechała w trasę na Ukrainę.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pani dr Anny Rakoczy

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport w PW zawiadamiają, że w dniu 08.03.2022 r. o godz. 14:15 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego Pani dr Anny Rakoczy (Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej) będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nt.:

„Metoda probablistyczna wspomagana pomiarami in-situ i analizą MES w ocenie poziomu niezawodności eksploatowanych, kolejowych, stalowych konstrukcji mostów i wiaduktów

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pana dr Mariusza Specht

W imieniu Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport Politechniki Warszawskiej, dr hab. inż. Konrada Lewczuka, prof. uczelni, uprzejmie informujemy, że w dniu 08.03.2022 r. o godzinie 14:15 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego Pana dr Mariusza Specht z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Określenie osiągnięcia naukowego: „Badanie empirycznych rozkładów statystycznych błędów określenia współrzędnych nawigacyjnych systemów pozycjonowania

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr inż. Józefa Droździela