Doskonała Nauka – Wsparcie konferencji naukowych

Wartość dofinansowania:

Okres realizacji:

01.2023 – 12.2023

Kierownik projektu na Politechnice Warszawskiej:

dr hab. inż. Adam Rosiński, prof. uczelni, Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego i Teleinformatyki

Opis:

Zimowa Szkoła Niezawodności ZSN jest coroczną konferencją, która pierwszy raz odbyła się w 1972 roku z inicjatywy prof. Stefana Ziemby członka rzeczywistego PAN. Ostatnio konferencja odbyła się w styczniu 2022 jako L Zimowa Szkoła Niezawodności 2022. Tematem przewodnim była "Niezawodność systemów technicznych". W styczniu 2023 roku planowana jest LI Zimowa Szkoła Niezawodności 2023. Będzie to konferencja mająca duże znaczenie naukowe, gdyż planowane jest podsumowanie osiągnięć polskiej nauki w okresie ostatnich 50 lat w zakresie niezawodności, eksploatacji i diagnostyki. Bardzo istotna będzie prezentacja osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz umiędzynarodowienie konferencji.

W ramach realizacji projektu "LI Zimowa Szkoła Niezawodności 2023” planowane jest osiągnięcie następujących rezultatów:

•   opracowanie zbiorczego repozytorium w wersji elektronicznej zawierającego materiały z dotychczasowych pięćdziesięciu Zimowych Szkół Niezawodności,

•   opracowanie nowej strony internetowej konferencji Zimowa Szkoła Niezawodności (wersja polska i angielska), która to umiędzynarodowi konferencję,

•   umiędzynarodowienie konferencji poprzez zaproszenie prelegentów z zagranicy,

•   upowszechnienie wiedzy - sfinansowanie części opłaty konferencyjnej doktorantom i studentom z kół naukowych.

Projekt "LI Zimowa Szkoła Niezawodności" został dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Doskonała nauka - Wsparcie konferencji naukowych”, nr projektu DNK/SP/548985/2022, kwota dofinansowania 58 950 zł, całkowita wartość projektu 65 800 zł

Doskonała Nauka – Wsparcie konferencji naukowych
  • Currently 0 out of 5 Stars.
Rating: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Log in or create a user account to rate this page.