Aktualności

Konferencja Transport XXI wieku

Celem konferencji, która odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 2 września 2016 r., jest prezentacja osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych krajowych i zagranicznych zajmujących się problematyką transportu (szynowego, drogowego, lotniczego, morskiego) w aspekcie technicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe w dyscyplinie TRANSPORT i kształcenie na kierunku TRANSPORT.

Dr hab. inż. Włodzimierz Choromański, prof. PW otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów

Drugą nagrodę za osiągnięcia naukowo-techniczne otrzymał dr hab. inż. Włodzimierz Choromański, prof. PW z zespołem z Wydziału Transportu PW. Naukowcy przygotowali system zrównoważonego transportu i osobistej mobilności – „Eko-Mobilność-Prometeusz”. Nagrodzeni opracowali podstawy naukowe z zakresu mechaniki i budowy pojazdów specjalnych poruszających się w środowisku miejskim, nie zawsze jednakowo obciążonych przez pasażerów.

Zerówka Wydziału Transportu i Wydziału Zarządzania

Samorząd Studentów Wydziału Transportu oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej przygotował wyjazd dla studentów pierwszego roku.

InnoTrans 2016

InnoTrans to połączenie targów branżowych, kongresu i ekspozycji na torach. Bogactwo innowacji na skalę światową i międzynarodowe projekty wielkiej wagi są źródłem inspiracji dla branży kolejowej na wszystkich kontynentach. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie gości i powierzchni wystawienniczej.

Zawody Robotów dla Dzieci i Dorosłych

19 czerwca 2016 roku na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyły się Zawody Robotów dla Dzieci i Dorosłych organizowane przez Koło Naukowe Elektrotechniki w Systemach Transportowych.

Thales dla studentów i absolwentów

Grupa Thales poszukuje studentów oraz absolwentów kierunków technicznych nastawionych na ciągłe uczenie się oraz podnoszenie swoich kwalifikacji.

Dźwigniowe wózki z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Wydawałoby się, że największym problemem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest fakt, że nie mogą chodzić. Zwykłe wózki inwalidzkie mogą prowadzić jednak do kolejnych kontuzji. Konstruktorzy z Politechniki Warszawskiej pracują nad dźwigniowym wózkiem inwalidzkim, który uchroni poruszających się na wózkach m.in. przed urazami dłoni.

Biuro Karier zaprasza na bezpłatne warsztaty

Projekt „W labiryncie rynku pracy” to cykl 1-dniowych szkoleń z zakresu poruszania się po rynku pracy. Szkolenia mają charakter warsztatowy – zakładają aktywny udział uczestników i możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny dla najmłodszych sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 13-14 maja 2016 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji.

Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2016

Nadchodzi jedna z najlepszych imprez studenckich - Juwenalia Politechniki Warszawskiej odbędą się już 13 i 14 maja na Stadionie Syrenki.