Dyplom Politechniki Warszawskiej najbardziej ceniony na rynku pracy

Od lat Politechnika Warszawska zajmuje miejsce lidera w kategorii „Prestiż wśród pracodawców” Rankingu Szkół Wyższych Wydawnictwa Perspektywy.

Wysoką pozycję naszych absolwentów na rynku pracy potwierdzają wyniki badania „Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów PW”. 45% respondentów uczestniczących w badaniu szukało pracy krócej niż miesiąc. Prawie połowa osób uznała, że fakt bycia absolwentem Politechniki Warszawskiej w dużym stopniu pozytywnie wpływa na jego szanse na rynku pracy.

Wyniki Rankingu Szkół Wyższych potwierdza również zestawienie tygodnika "Wprost", w którym absolwenci Politechniki Warszawskiej są najbardziej cenionymi kandydatami na rynku pracy w Polsce.

Ponadto, w corocznym rankingu „Rzeczpospolitej” badającym jakie uczelnie kończą prezesi dużych firm, Politechnika Warszawska od lat zajmuje miejsce na podium tego zestawienia.  W 2014 roku ponownie okazała się uczelnią kształcącą największe rzesze kadry zarządzającej. Aż 7,92% prezesów polskich firm to absolwenci naszej uczelni.

Również XI Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń jednoznacznie wskazuje Politechnikę Warszawską jako uczelnię techniczną, której absolwenci  zarabiają najwięcej.