Konferencja „Problemy Bezpieczeństwa i Niezawodność Systemów Transportowych”

W dniach 8 i 9 grudnia 2016 r. w Warszawie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „SAFETY AND RELIABILITY IN TRANSPORT SYSTEMS”, zorganizowana przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej wspólnie z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych.

Trwająca dwa dni konferencja zgromadziła około 50 uczestników, w tym prelegentów, wśród których znajdowali się przedstawiciele polskich i zagranicznych wyższych uczelni i instytutów naukowo badawczych. Podczas obrad konferencji wygłoszono w sesjach plenarnych 19 referatów, z czego 11 wystąpień to były referaty przedstawicieli zagranicznych ośrodków akademickich i naukowo-badawczych. Tematyka referatów dotyczyła teoretycznych i praktycznych zagadnień bezpieczeństwa i niezawodności systemów, w tym obiektów transportowych oraz procesów związanych z realizacją usług transportowych.