Latający stolik

30 listopada br. z inicjatywy Pana dr hab. inż. Mirosława Siergiejczyka, prof. PW Prodziekana ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką na Wydziale Transportu odbył się warsztat rozwoju kariery dla studentów przeprowadzony przez Biuro Karier PW. Warsztat cieszył się dużym zainteresowaniem studentów, którzy w anonimowej ankiecie ocenili go bardzo wysoko i następnie chętnie skorzystali z „Latającego stolika”.

Podczas warsztatu studenci mieli okazję przyjrzeć się procesowi budowania ścieżki kariery, na które składają się m.in. aktywność, samopoznanie oraz postawa. W grupach opracowywali scenariusze rozwoju zawodowego przykładowego studenta Wydziału Transportu, wyciągając w ten sposób wnioski dotyczące ich przyszłości. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, wskazywali na ważne lub brakujące im elementy w projektowaniu drogi zawodowej oraz dawali wskazówki innym. Chętni, którzy chcieli dowiedzieć się więcej m.in. jak tworzyć efektywne dokumenty aplikacyjne, mogli po warsztacie skorzystać z „Latającego stolika” Biura Karier.

W związku z dużym zainteresowaniem tym wydarzeniem Wydział Transportu planuje kontynuować warsztaty związane z budowaniem przyszłości zawodowej przez studentów i utworzyć
z nich cykl. Biuro Karier wyraziło wolę kontynuacji takich spotkań, by móc dzielić się swoją wiedzą.

.