Model Krajowego Systemu Transportowego

Podczas konferencji „Najnowsze technologie w transporcie szynowym”, organizowanej przez Instytut Kolejnictwa i Wydział Transportu PW w dniach 18-19 listopada 2014 roku, odbyła się prezentacja modelu przedstawiającego organizację przewozów w krajowym systemie transportowym z zastosowaniem programu PTV Visum.

Z tej okazji w serwisie kurierkolejowy.eu ukazał się wywiad z prof. Marianną Jacyną i dr inż. Konradem Lewczukiem:

"Jednym z najbardziej znanych programów służących do szacowania zapotrzebowania na przewóz ładunków jest PTV Visum. Naukowcy z Politechniki Warszawskiej zastosowali je do stworzenia modelu krajowego systemu transportowego.

– Analiza ruchu, prognozowanie kierunków rozwoju przewozów i zarządzanie danymi z użyciem zaawansowanych modeli informatycznych stało się uznanym standardem w dziedzinie planowania transportu – tłumaczy prof. Marianna Jacyna z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej."  Więcej na http://www.kurierkolejowy.eu