PW technicznie najlepsza w QS University Rankings: EECA 2015

Politechnika Warszawska zajęła pierwsze miejsce wśród polskich uczelni technicznych w najnowszej edycji rankingu QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia 2015. W zestawieniu wszystkich polskich szkół wyższych nasza Alma Mater zajęła trzecie miejsce oraz, w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem, awansowała o cztery pozycje w całym rankingu, zajmując 24. lokatę.

W zestawieniu ogólnym Politechnika Warszawska zdobyła 77,1 pkt (o 7,1 pkt więcej w porównaniu z zestawieniem z 2014 r. - więcej na ten temat na stronie: www.pw.edu.pl). W porównaniu z ubiegłoroczną edycją rankingu, Politechnika Warszawska awansowała w 6 kategoriach na 9 możliwych. Kolejna polska uczelnia techniczna w tym rankingu - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zajęła 49. (60,7 pkt) a Politechnika Wrocławska 57. miejsce (56,8 pkt).

Oprócz znacznego awansu w zestawieniu ogólnym QS University Rankings: EECA 2015 cieszy bardzo wysoka pozycja Politechniki Warszawskiej w kategorii "Reputacja wśród pracodawców". Nasza Uczelnia zajęła w niej 6. miejsce osiągając wynik 99,7 pkt (uczelnie z pozycji 3-5 mają taki sam dorobek punktowy). W ubiegłorocznym zestawieniu w tej kategorii PW zajęła 9. miejsce.