Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Jak przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania zagadnieniami technicznymi? Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro", który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem Od zabawy do technologii. Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji.

PIĄTEK, 9 czerwca 2017

Pierwszego dnia wydarzenia zapraszamy na interesujące wykłady dla gimnazjalistów i licealistów.
Więcej »

SOBOTA, 10 czerwca 2017

Drugiego dnia Pikniku na terenie położonym między CZIiTT, Wydziałem Inżynierii Lądowej a Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych, stanie naukowe miasteczko. Swoje stoiska będą miały Koła Naukowe PW. Podczas ich pokazów uczestnicy będą mogli przeżyć prawdziwą naukową przygodę, odkryć tajemnicze zjawiska, także poprzez praktyczne ćwiczenia.

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbędą się m.in. warsztaty z programowania i tworzenia gier, pokazy druku 3D i wirtualnej rzeczywistości.

WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA

1. 7-12 lat, Początek przygody z programowaniem kodu, sala 2.35

2 sesje: 10:00-11:30, 12:00-13:30

Nauczysz się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznasz się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi programowania, jest nam to w stanie umożliwić.

2. WWW - jak to jest zrobione, sala 2.35

13-16 lat, 1 sesja: 14:00-15:30

Podczas kursu poznasz budowę tego, z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla Ciebie zagadkę, po tych zajęciach ulegnie to zmianie, a my, wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową.

Warsztaty współrealizowany przez firmę WOW School.

3. Zajęcia z programowania i tworzenia gier, sala 5.04 (po 30 osób w każdej sesji) ZAPISY

Programowanie klockami Lego

5-9 lat, 10:00-11:30

W ramach warsztatów najmłodsza z grup pozna strukturę programowania gdzie liczyć się będzie umiejętność odpowiedniego dobierania elementów, a także praca zespołowa.

Programowanie MAINCRAFT, UNREAL

10-13 lat, 12:00-13:30
14-16 lat, 14:00-16:00

Warsztat Maincraft i Unreal będzie ukierunkowany na pobudzanie kreatywności oraz na poznanie narzędzi do tworzenia świata wirtualnego.

4. Warsztat złap Pokemona ZAPISY

Dzieci stworzą prostą grę, poznają mechanizmy świata wirtualnego, poznają bliżej swoich ulubionych bohaterów.

Warsztaty realizowane przez InCode.

5. Klocki Lego - warsztaty z zarządzania projektami, sala 3.01 (po 15 osób w każdej sesji) ZAPISY

5-9 lat, 10:00-11:30
10-14 lat, 12:00-13:30

W lobby CZIiTT, w godzinach od 10:00 do 16:00 dostępne będą stoiska VR skierowane także dla dorosłych oraz konsole z grami do wyboru. Ponadto, parter CZIiTT opanują drukarki 3D. Będzie można zobaczyć jak wygląda praca takich profesjonalnych urządzeń. Na uczestników pikniku czeka:

  • Skanowanie obiektów 3D (skan popiersi dzieci i przesyłanie pliku wyjściowego na maila)
  • Metalizacja z ABS
  • Pokaz wydruków różnych technologii – mini wykłady dla zainteresowanych
  • Obróbka wykończeniowa wydruku - szlifowania, odrywanie suportów, raftów itd.
  • Projektowanie i druk breloka (projekt w tinkercadzie)
  • Pokaz właściwości wytrzymałościowych wydruków
  • Pokaz długopisów 3D

Na najmłodszych czekają także atrakcje takie jak: dmuchańce, malowanie twarzy, duży basen z piłeczkami. Uczestnikom imprezy czas umili występ Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band. Specjalny program przygotuje firma Ursus.

Piknik organizuje Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii.