Relacja z przebiegu uroczystości Inauguracji roku akademickiego 2019/2020

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z przebiegu uroczystości Inauguracji roku akademickiego 2019/2029 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Galeria»»»

30 września 2019 r. o godz. 14.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Uroczystość poprowadziła Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna – Dziekan Wydziału Transportu w towarzystwie Państwa Prodziekanów: prof. dr hab. inż. Krzysztofa Zboińskiego, dr hab. inż. Dariusza Pyzy, prof. uczelni, prof. dr hab. inż. Mirosława Siergieczyka, dr hab. inż. Anny Stelmach, prof. uczelni, a także znamienitej kadry i pozostałych zaproszonych gości: Przedstawicieli Szkół Wyższych, Firm i Instytucji. W części oficjalnej wydarzenia miały miejsce między innymi: Immatrykulacja studentów I roku oraz Prezentacja wykładowców I roku. W imieniu studentów głos zabrał Bartłomiej Klus - Przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Transportu. Wykład inauguracyjny pt. „Transport publiczny – (nie)dostępny dla wszystkich?” wygłosiła prof. dr hab. inż. Iwona Grabarek.

Na Uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 na Wydziale Transportu w szanownym gronie zaproszonych gości nie mogło zabraknąć również Władz Ministerstwa Infrastruktury.

Mimo braku możliwości obecności Pana Andrzeja Bittela - Sekretarza Stanu Ministerstwa Infrastruktury skierował on na ręce Pani Dziekan serdeczne gratulacje dla kadry naukowej, a także wyrazy szacunku i uznania za trud wkładany w rozwój wiedzy i kształtowanie postaw kolejnego pokolenia. W liście gratulacyjnym nie zabrakło również życzeń dla Studentów, zwłaszcza tych, którzy dopiero dołączą do społeczności akademickiej. Aby wybór kierunku kształcenia zaowocował rozwojem wiedzy, umiejętności i zainteresowań, co na przestrzeni lat pozytywnie wpłynie na rynek pracy oraz naszą gospodarkę.

Gratulacje przekazał również Dziekan Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie - dr hab. inż. st. of. Paweł Zalewski, prof. AMS w swoim liście.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu Uroczystej Inauguracji.