Wydział Transportu PW nawiązał współpracę z University of Toronto

fot. transitionresourceguide.ca

W dniu 4 grudnia 2014 roku na University of Toronto, Canada podpisana została umowa „Memorandum of  Understanding” między Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej a Faculty of Applied Science and Engineering University of Toronto, Canada.

Wydarzenie to było zainicjowane przez Krajowe Centrum Kompetencji Inteligentnych Systemów Transportowych powołane na Politechnice Warszawskiej przy Wydziale Transportu jako projekt  Klastra Inteligentnych Systemów Transportowych.

Ze strony Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej umowę podpisała Prodziekan ds. Nauki prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna, natomiast ze strony Faculty of Applied Science and Engineering University of Toronto, Canada umowę podpisał Prodziekan Professor Markus Bussmann.

W uroczystości udział wzięli Wiceminister Spraw Zagranicznych Pani Katarzyna Kacperczyk, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Kanadzie Pan Marcin Bosacki, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bartłomiej Bodio, dr inż. Marek Litwin Prezes ITS Polska oraz przedstawiciel Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej prof. nzw. dr hab. inż. Mirosław Siergiejczyk.

Podpisana umowa stanowi istotny krok w kierunku poszerzania współpracy międzynarodowej Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej w obszarze badań naukowych oraz kształtowania procesu dydaktycznego.

Podczas wizyty na Uczelni w Toronto, która odbyła się w dniach 2-5 grudnia 2014 roku, miało również miejsce wydarzenie zorganizowane wspólnie przez University of Toronto Transportation Research Institute i Wydział Transportu oraz Klaster ITS zatytułowane "2014 Intelligent Transportation Systems Research Day". Uczestnicy odbyli także szereg wizyt referencyjnych, w szczególności w Centrum Zarządzania Ruchem Miasta Toronto, Centrum Zarządzania Transportem Publicznym TTC oraz Centrum Zarządzania Transportem BRT Regionu York.