Wydział Transportu PW razem z PZWLP i SKFS pracują nad studiami flotowymi

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) wspólnie ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) podpisali z Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej list intencyjny w sprawie utworzenia pierwszych w Polsce, rozbudowanych programowo, dwusemestralnych studiów podyplomowych z zakresu: Zarządzania flotami pojazdów.

List intencyjny został podpisany 17 października 2016 r. przez Sławomira Wontruckiego, Prezesa Zarządu PZWLP i Prezesa firmy LeasePlan Polska, Nataszę Jarońską – Ignatiuk, Prezesa Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych oraz Prof. dr hab. inż. Mariannę  Jacynę, Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Tworzone studia podyplomowe będą skierowane zarówno do osób planujących rozpocząć swoją karierę zawodową w branży flotowej, jak i funkcjonujących już obecnie na tym rynku pracowników, zamierzających zwiększyć swoje kwalifikacje oraz wiedzę.

Program planowanych studiów jest opracowywany przez zespół doświadczonych ekspertów PZWLP i SKFS oraz kadrę naukową Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej i będzie w równym stopniu uwzględniał teoretyczne kształcenie technicznej uczelni wyższej, jak i bardzo specjalistyczną, praktyczną wiedzę branżową.

Zajęcia będą prowadzone nie tylko przez wykładowców uczelni, ale także w bardzo dużym zakresie przez ekspertów flotowych organizacji branżowych – PZWLP i SKFS. Prace nad projektem po stronie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów są koordynowane przez Daniela Trzaskowskiego, Członka Zarządu PZWLP, Dyrektora Sprzedaży Flotowej Volkswagen Leasing, natomiast w Stowarzyszeniu Kierowników Flot Samochodowych za kwestie te odpowiada Ryszard Windyga, jeden z Członków - założycieli SKFS.

Ukończenie studiów będzie gwarantowało zdobycie unikalnej na polskim rynku pracy, specjalistycznej wiedzy na poziomie podstawowym, z zakresu zarządzania flotami pojazdów
w branży wynajmu długoterminowego aut (Car Fleet Management), Rent a Car (wypożyczalnie samochodów), a także w wewnętrznych strukturach firm.

Tworzone studia podyplomowe będą stanowiły pierwszą w Polsce ofertę kompleksowego, dwusemestralnego kształcenia na poziomie uczelni wyższej w zakresie zarządzania flotami pojazdów.