Lista najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2022/2023

Uprzejmie informuję, że Prorektor ds Studenckich PW Pan prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, ogłosił listę najlepszych absolwentów Wydziału Transportu w roku akademickim 2022/2023:

Listy rankingowe do stypendium rektora

Informuję, że listy rankingowe do stypendium rektora na rok akademicki 2023/2024:

zostały zatwierdzone, zgodnie z § 24 ust. 10 Regulaminu....

Poczta studencka w domenie pw.edu.pl

Szanowni Państwo,

na stronach internetowych Centrum Informatyki Politechniki Warszawskiej znajduje się informacja na temat centralnej poczty studenckiej, gdzie są zamieszczone szczegóły o tej, usłudze dostępnej dla studentów.

Zapisz się w historii, biorąc udział w 60. "Varsoviadzie"

Nie myśli o emeryturze choć rozgrywana jest już po raz 60 w dziejach. Przed nami jubileuszowa edycja Varsoviady czyli Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. W wydarzeniu można wziąć udział tylko jeden jedyny raz, będąc pierwszy raz przyjętym na studia. Nie strać tej okazji, a reszta stanie się historią.

Stypendium pod choinkę

Stypendium pod choinkę to wyjątkowe wyróżnienie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne, inne), uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą Uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną. W ten sposób chcemy docenić wkład tych osób w budowanie wizerunku PW.

Koordynator Spraw Studenckich

Informuję, że Wydziałowa Rada Samorządu Studentów WT PW powołała kolejnego Koordynatora Spraw Studenckich.

Czwarta edycja studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei

Decyzją władz Wydziału Transportu uruchomiona została czwarta edycja studiów podyplomowych Interoperacyjność Systemu Kolei. Dostępne są jeszcze wolne miejsca, a rejestracja prowadzona jest do 19 października 2023 r. Inauguracja studiów podyplomowych Interoperacyjność systemu kolei odbędzie się w sobotę 21 października o godz. 10:00, na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, w sali Rady Wydziału (s. 100).

Informacja o ubezpieczeniu studentów w zakrersie NNW

W załączonym pliku pdf znajduje się informacja Kanclerza PW o możliwości przystąpienia studentów Wydziału Transportu PW do ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w roku akademickim 2023/2024.

Studenci, którzy chcą przystąpić do ubezpieczenia, proszeni są o dokonanie do 30 listopada 2023 r. wpłaty 60,- zł (sześćdziesiąt złotych) na rachunek bankowy o numerze:

podając w tytule imię i nazwisko oraz numer albumu.

Gala Rankingu "Perspektywy 2023" - Wydział Transportu PW po raz kolejny na podium!

Poznaliśmy wyniki nowego Rankingu Perspektywy 2023. Nasz Wydział zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Transport", utrzymując tym samym swoją wieloletnią pozycję w pierwszym miejscu na podium. Ranking Kierunków Studiów, w zależności od specyfiki danego kierunku, składa się z 12 lub 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał akademicki, Potencjał dydaktyczny, Potencjał naukowy, Umiędzynarodowienie. W tym roku zestawienie obejmuje 74 główne kierunki lub grupy kierunków studiów. Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych uczelni akademickich w Polsce.

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Tomasza Rudyka

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr Tomasza Rudyka pt. „MModel zarządzania flotą samochodową jako narzędzie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 7 lipca 2023 r. o godz. 12.30, w trybie stacjonarnym, na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75, 00-662 Warszawa, w Sali nr 100.

Dokumentacja przewodu doktorskiego dostępna jest na stronie Bazy Wiedzy Politechniki Warszawskiej.