Dźwigniowe wózki z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Wydawałoby się, że największym problemem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich jest fakt, że nie mogą chodzić. Zwykłe wózki inwalidzkie mogą prowadzić jednak do kolejnych kontuzji. Konstruktorzy z Politechniki Warszawskiej pracują nad dźwigniowym wózkiem inwalidzkim, który uchroni poruszających się na wózkach m.in. przed urazami dłoni.

Projekt "Dźwigniowe wózki inwalidzkie dla osób niepełnosprawnych" realizowany jest w przez konsorcjum Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej z firmą GTM-Mobil, a jego kierownikiem jest dr inż. Krzysztof Fiok z Zakładu Systemów Informatycznych i Mechatronicznych w Transporcie. W prace zaangażowani są również studenci i pracownicy Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Budowa wózka dźwigniowego odbywa się w ramach większego projektu "Eco-mobilność". Podczas pracy nad wózkiem dźwigniowym konsultowano się z osobami niepełnosprawnymi, które udzielały wskazówek, co należałoby poprawić.

Ciąg dalszy artykułu na stronie https://www.pw.edu.pl/bit

W cyklu Badania - Innowacje - Technologie (BIT PW) można przeczytać również o:  PRT - miejski transport przyszłości?