"Nauka-Biznes" - cykl spotkań seminaryjnych środowiska ITS

Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS POLSKA pragnie zaprosić na nowy cykl spotkań seminaryjnych środowiska ITS pod wspólną nazwą „Nauka-Biznes”. Pierwsze seminarium odbędzie się w dniu 15 marca 2018 r. na Politechnice Warszawskiej i będzie możliwe dzięki pracy międzywydziałowej Platformy Inteligentnego Transportu PW.

Miejsce seminarium:
Seminarium odbędzie się w Warszawie na Wydziale Transportu PW w sali Rady Wydziału ul. Koszykowa 75 (poziom -1, aula 0.55). Podczas przerwy kawowej będzie możliwość krótkiej wizytacji zasobów dydaktycznych i badawczych naszego gospodarza, w szczególności nowych laboratoriów w nowym skrzydle budynku Nowej Kreślarni.

Cel seminarium:
Cykl seminariów „Nauka-Biznes” ma w swoich założeniach zbliżenie do siebie środowisk akademickich i biznesowych w celu pobudzenia inspiracji twórczych młodych naukowców i studentów z jednej strony, i uwrażliwienie strony biznesowej na potencjał intelektualny drzemiący na polskich uczelniach i w instytutach badawczych. Spotkania będą także doskonałą okazją do nawiązania i zacieśnienia obustronnych kontaktów branży ITS z młodzieżą akademicką, co w przyszłości mogłoby zaowocować ofertami pracy, ale również wyczulić kadry akademickie na potrzeby branży ITS w zakresie przygotowania przyszłych kadr do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Spotkania „Nauka-Biznes” będą miały charakter lokalny lub regionalny i będą organizowane przez lokalne środowiska ITS we współpracy z władzami samorządowymi. Dzięki temu seminaria będą także okazją do integracji środowisk i wymiany informacji w zakresie potrzeb sektora publicznego w odniesieniu do uczelni i firm.

Inspiracją dla tego typu spotkań jest stale rosnąca liczba referatów naukowych zgłaszanych na POLSKI KONGRES ITS (nadchodząca XI edycja 22-23.05.2018 r., Warszawa). Rada Programowa POLSKIEGO KONGRESU ITS nie jest przeciwna prezentacji naukowych na kongresach, jednak ograniczenia możliwości czasowych nie pozwalają na należyte wydobycie głębi potencjału młodych twórców. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że formuła spotkań z sektorem nauki powinna być pełniejsza niż na POLSKIM KONGRESIE ITS.

Platforma Inteligentnego Transportu powołana została na Politechnice Warszawskiej w czerwcu 2014 roku. W jej skład wchodzą przedstawiciele Wydziałów: Elektroniki i Technik Informacyjnych, Transportu, Administracji i Nauk Społecznych, Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Inżynierii Lądowej. Wsparcia organizacyjnego udzieli nasz wieloletni i ceniony partner, którym jest Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. jako jedna z pierwszych uczelni w kraju uruchomiła na studiach drugiego stopnia dedykowaną specjalność Inteligentne Systemy Transportowe.

Jednocześnie zwracamy się do partnerów korporacyjnych, Członków ITS POLSKA, o zgłoszenie swoich przedstawicieli do rady programowej, która będzie pracować nad programem kolejnych spotkań seminaryjnych „Nauka-Biznes”.

http://itspolska.pl