Prezentacja projektu Eco-Mobilność

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich na terenie Politechniki Warszawskiej zaprezentowane zostały wynalazki powstające w ramach projektu Eco-Mobilność.

Prezentacja odbyła się 8 maja 2014 roku.

Powstający w ramach projektu systemu PRT (system automatycznego transportu osób) został pokazany na Wydziale Elektrycznym (ul. Nowowiejska 20, Budynek Starej Kotłowni, godz. 10:-14:00 oraz 16:00-18:00). Uruchomiony został tor testowy w skali 1/4, można było również zobaczyć prototyp wagonu w skali 1/1.

Projekt Eco-samochodu przeznaczonego zarówno dla osób sprawnych, jak i osób z ograniczoną mobilnością można było zobaczyć na Wydziale Elektrycznym (ul. Koszykowa 75, Laboratorium Wysokich Napięć, godz. 10:00-16:00).

Na Wydziale Mechatroniki (ul. św. Andrzeja Boboli 8, piętro 6, p. 610, godz. 10:00-14:00) zostało zaprezentowane urządzenie do pionizacji i wspomagania ruchu (egzoszkielet). Udostępnione zostały stanowiska badawcze (m.in. bieżnia, na której testowany jest prototyp) i przedstawione wszystkie funkcje tego urządzenia.

Multimedialnej prezentacji projektu Eco-Mobilność dokonał prof. nzw. dr hab. inż. Włodzimierz Choromański (Wydział Transportu PW, ul. Koszykowa 75, p. 104, godz. 15:00-16:00).

Projekt ECO-Mobilność realizowany jest na Wydziale Transportu PW, a jego koordynatorem przez prof. nzw. dr hab. inż. Włodzimierz Choromański.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: http://www.eco-mobilnosc.pw.edu.pl/