Zapraszamy na kolejną edycję Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci

Już 9 czerwca, w godzinach 9:00-18:00 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) odbędzie się kolejna edycja Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci. Jest to wydarzenie, podczas którego dzieci z całej Polski pokażą swoje umiejętności konstruktorskie. Organizatorzy wydarzenie kierują także do wszystkich rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, które zafascynowane są światem robotów, nowych technologii i klocków LEGO. Dla wszystkich odwiedzających przygotowane są wyjątkowe atrakcje oraz warsztaty!

Zasady rywalizacji są proste. W dniu imprezy uczestnicy będą mieli za zadanie w ciągu trzech godzin samodzielnie skonstruować swojego robota, który następnie weźmie udział w walce z przeciwnikiem. Dzieci biorące udział w konkursie będą pracować w dwuosobowych zespołach. Zawody robotów wzorowane są na prawdziwych japońskich walkach sumo, złożonych z kilku rund trwających po 3 minuty każda. Celem pojedynku jest zepchnięcie przeciwnika z ringu.

Dla uczestników niedzielnego wydarzenia przygotowaliśmy również inne atrakcje, m.in. warsztaty z robotyki, wystawę robotów oraz dmuchańce. Na warsztaty liczba miejsc jest ograniczona - obowiązują zapisy.

zawodyrobotow.pl