Zwyciężczyni JJA Jazz Awards 2022 w Nowym Jorku na Wydziale Transportu

Urszula Olasek (pseudonim artystyczny Urszula Las), Kierownik Biblioteki na Wydziale Transportu, jako pierwsza polska fotografka, została laureatką prestiżowej nagrody JJA Jazz Awards, w kategorii Photo of the Year 2022. Nagrody przyznawane przez najważniejszych dziennikarzy i wydawców w Nowym Jorku, Jazz Journalists Association, mają swoją 27 letnią tradycję. Przypomnijmy, że to już drugi finał, w którym znalazła się fotografia Urszuli Las, podobnie było w roku ubiegłym. W tym jednak roku, tę prestiżową nagrodę przyznano właśnie jej. Nagrodzona praca przedstawia saksofonistkę Lakecię Banjamin podczas koncertu na Jazz Jamboree.

Urszula Las - Olasek, fotografuje liczne koncerty, festiwale i wydarzenia kulturalne, specjalizuje się w portretowaniu muzyków jazzowych. Współpracuje z Jazz Forum, Jazz Pressem oraz innymi wydawnictwami i portalami muzycznymi. Jest laureatką wielu nagród w kraju i za granicą, m.in.: II miejsca Jazz World Photo 2021, jak również zdobywczynią Grand Prix MK Jazz Foto 2020.

Rozmowa z Urszulą Las w radiowej dwójce: https://www.polskieradio.pl/8/7679