IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego

Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Transportu Lotniczego pragną zaprosić do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Inżynieria Ruchu Lotniczego, która odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2016 roku.

Celem Konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń i osiągnięć środowisk naukowych oraz organizacji lotniczych w zakresie transportu lotniczego i integracji z pozostałymi gałęziami transportu. Jest to unikalna okazja do wysłuchania referatów, wykładów oraz podjęcia dyskusji na temat innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu.

Konferencja będzie organizowana po raz czwarty i jest jedynym w swoim rodzaju miejscem spotkań wybitnych przedstawicieli świata lotniczego, naukowców jak i praktyków. Z każdą kolejną edycją skupia coraz większą liczbę uczestników związanych z transportem. Tematyka Konferencji obejmie zagadnienia takie jak: sterowanie i zarządzanie ruchem lotniczym, systemy wspomagania ruchu lotniczego, powiązania między gałęziami transportu, czy aspekty prawne i ekonomiczne transportu lotniczego.

Po raz pierwszy w historii Konferencja rozpocznie się w nowej Auli Głównej, znajdującej się na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75 w Warszawie. Po sesjach plenarnych, nastąpi przejazd do Hotelu Pan Tadeusz w Serocku. Transport z Warszawy do hotelu, zapewniają organizatorzy.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji dostępne są na stronie http://www.konferencjairl.pw.edu.pl.