Konferencja: „Rozwój Ośrodka Certyfikacji Transportu na Wydziale Transportu PW a potrzeby integracji i certyfikacji systemu kolei UE”

9 lutego 2017 roku na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja pod nazwą „Rozwój Ośrodka Certyfikacji Transportu na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej a potrzeby integracji i certyfikacji systemu kolei Unii Europejskiej”, zorganizowana przez przedmiotowy Ośrodek Certyfikacji Transportu (OCT).

W trakcie konferencji została zainaugurowana działalność jednostki certyfikującej wyroby (akredytacja nr AC 198) oraz jednostki oceniającej do działalności objętej rozporządzeniem wykonawczym komisji (UE) nr 402/2013 w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka (akredytacja nr AK028), utworzonej na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej - Ośrodka Certyfikacji Transportu.

Podczas konferencji poruszono m.in. kwestie związane z rolą i miejscem uczelni wyższych w integracji europejskiej sieci kolejowej, wyzwania związane z wdrażaniem IV Pakietu Kolejowego i wiele innych. Wydarzenie zrzeszyło szerokie grono przedstawicieli środowiska kolejowego, zapoczątkowując cykl konferencji, seminariów, debat, spotkań środowiska kolejowego, organizowanych przez OCT.