Rekrutacja do szkoły letniej Wydziału Transportu oraz Wydziału Mechanicznego Technologicznego 2023 w ramach programu SPINAKER

Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym zapraszają do udziału w drugiej edycji szkoły letniej programu SPINAKER organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Szkoła obejmuje łącznie 60h zajęć dydaktycznych o charakterze wykładów, warsztatów oraz laboratoriów. Szkoły letnie dotyczyć będą procesów w łańcuchach dostaw. Uwaga zostanie skupiona na ich projektowaniu, modelowaniu oraz optymalizacji. Podczas zajęć wykorzystane zostaną nowoczesne narzędzia komputerowe. Nacisk zostanie położony na przekazanie wiedzy praktycznej, która zwiększy kompetencje studentów i będzie mogła być przez nich wykorzystana w dalszej edukacji lub przyszłej pracy zawodowej. Szkoły letnie dedykowane dla studentów zagranicznych. Zarówno tych, którzy zdecydują się na przyjazd do Warszawy w ramach programu Spinaker jak i uczących się w Polsce na co dzień. Zgłoszeń można dokonywać pod adresem Więcej informacji na temat naboru, stypendiów oraz realizacji dostępnych jest na stronie

Konkurs na granty badawcze w dyscyplinie Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport ogłasza konkurs na wewnętrzne granty badawcze dla pracowników Politechniki Warszawskiej, wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport. Wnioski można składać do dnia 22 marca 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 5 kwietnia 2023 r.

Letni kurs ‘Critical Sustainability’ organizowany w ramach ENHANCE przez Politechnikę w Berlinie

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów wszystkich kierunków studiów ze wszystkich uczelni ENHANCE oraz osoby, które nie są studentami na hybrydowy oraz zdalny kurs ‘Critical Sustainability’. Podczas zajęć zdalnych i stacjonarnych uczestnicy zmierzą się z krytycznym podejściem do idei zrównoważonego rozwoju i jej szczegółowych zastosowań. W ramach interaktywnych zajęć grupowych będą analizować zależności między jednostkami, technologią i środowiskiem naturalnym oraz ich wpływ na demokrację. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć będą stanowić podstawę wkładu uczestników w przyszłą, zarówno indywidualną jak i zbiorową, społeczno-ekologiczną transformację społeczeństwa obywatelskiego.

KONGRES BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w KONGRESIE BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2023, który odbędzie się w dniach 1-3 marca w Krakowie z okazji X jubileuszowych KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO.

Human Resources Strategy for Researchers – HRS4R

Politechnika Warszawska realizuje strategię „Human Resources Strategy for Researchers – HRS4R”, nakierowaną na zwiększenie atrakcyjności warunków pracy, rozwoju kariery, mobilności, a także pomoc merytoryczną i finansową przy projektach badawczych. Jednym z realizowanych działań w ramach strategii jest wsparcie rozwoju zawodowego nauczycieli akademickich, które realizuje Biuro Karier Politechniki Warszawskiej. Zapraszamy Państwa na indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi i coachami.

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pana mgr inż. Jacentego Konopki

Obrona rozprawy doktorskiej Pana mgr Wiesława Staniuka

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pana mgr Wiesława Staniuka pt. „Metoda planowania logistycznego w zastosowaniu do oceny wybranych procesów logistycznych”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 28 listopada 2022 r. o godz. 12:30, w trybie stacjonarnym, w gmachu Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.

Dokumentacja przewodu doktorskiego dostępna jest na stronie Bazy Wiedzy Politechniki Warszawskiej.

Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna w gronie TOP 2% Scientists

Pani Dziekan Wydziału Transportu, prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna jako Naukowiec znalazła się w gronie TOP 2% (The World’s Top 2%) najczęściej cytowanych naukowców na świecie według rankingu Uniwersytetu Stanforda oraz wydawnictwa Elsevier. Ranking TOP 2% opracowano w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów. Więcej szczegółów na stronie.

XII edycja konferencji SYSTEMY KOLEJOWE - FORUM INTERMODALNE pod patronatem merytorycznym Wydziału Transportu

Ulotka reklamowa (pdf, 2,14 MB)

Obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Pauliny Chikha

Przewodniczący oraz Rada Naukowa Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport PW zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Pauliny Chikha pt. „Ocena ryzyka operacji obsługi naziemnej z wykorzystaniem sprzętu lotniskowego”. Publiczna obrona odbędzie się w dniu 15 listopada 2022 r. o godz. 12:00, w trybie stacjonarnym, w gmachu Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75, 00-662 Warszawa, w sali nr 100.