Aktualności

Nie żyje Włodzimierz Stawecki, wieloletni dyrektor Łukasiewicz – IPS “Tabor”

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020

W dniu 20 października 2020 r. odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego 2020. Konferencja odbyła się w formie zdalnej i transmitowana była na kanale YouTube https://www.youtube.com/watch?v=hVDd_WNAyDo&t=50s. Zachęcamy do obejrzenia przebiegu tego wydarzenia. Konferencja składała się z dwóch paneli branżowych i panelu naukowego.

Zwyciężczyni Grand Prix MK Jazz Foto 2020 na Wydziale Transportu

Pani Urszula Olasek, Kierownik Biblioteki na Wydziale Transportu (w fotografii znana jako Urszula Las) zwyciężyła w konkursie im. Marka Karewicza za najlepszą fotografię jazzową. Podczas 56 Festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu Pani Urszula otrzymała statuetkę Grand Prix MK Jazz Foto 2020. Nagrodzona fotografia przedstawia Franka Parkera na Love Polish Jazz Festiwal. Serdecznie gratulujemy!

Rozpoczęliśmy rok akademicki 2020/2021

Tegoroczna inauguracja była niewątpliwie wyjątkowa. Ze względu na pandemię COVID-19 liczba osób biorących udział w uroczystości została ograniczona. Była to też pierwsza inauguracja w nowej kadencji Władz Wydziału Transportu, gdzie Prodziekani pełnią swoje funkcje po raz pierwszy.

Kadra dydaktyczna Wydziału Transportu osiąga sukcesy nie tylko na polu naukowym, ale także sportowym

Dnia 12.09.2020 r. podczas VII Ultra Maratonu Wokół Zalewu Sulejowskiego z bardzo trudną technicznie, pagórkowatą leśną trasą o długości 50 km zmierzył się reprezentant kadry nauczycieli akademickich Wydziału Transportu, mgr inż. Karol Nehring.

Zawarcie współpracy z Gminą Staszów

Dnia 10 września 2020 roku w Staszowie miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy urzędem miasta Staszów a Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej w sprawie budowy portu przeładunkowego na terenach inwestycyjnych w Grzybowie.

Gala Rankingu "Perspektyw" 2020

17 lipca 2020 roku poznaliśmy wyniki 21. Rankingu Szkół Wyższych przygotowanego przez magazyn "Perspektywy". Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Transport", utrzymując tym samym swoją wieloletnią pozycję w pierwszym miejscu na podium.

Wydział Transportu laureatem Konkursu "Uczelnia Liderów 2020"

29 czerwca 2020 roku w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyła się X Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”. W trakcie uroczystości Certyfikaty i Dyplomy potwierdzające nadanie Znaku Jakości Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego odebrało blisko 30 reprezentantów uczelni z całej Polski. Jednym z Laureatów Konkursu został Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

Drzwi Otwarte online – część druga

Kolejna edycja wydarzenia dla kandydatów odbędzie się w symbolicznym terminie – dniu, w którym ruszają zapisy na studia w Politechnice Warszawskiej. Zapraszamy już 1 lipca!

Pomoc psychologa w Politechnice Warszawskiej

Dla wszystkich studentów, doktorantów i pracowników została uruchomiona nieodpłatna zdalna pomoc psychologa za pomocą Microsoft Teams oraz kontaktu telefonicznego z psychologiem. Oferowane formy pomocy w języku polskim i angielskim:

  • Rozmowy wspierające, motywujące, terapeutyczne.
  • Udzielanie pomocy psychologicznej polegającej na stosowaniu różnych form działania psychologicznego ukierunkowanych na rozwój człowieka.
  • Pomoc w rozwiązywaniu sytuacji traumatycznych i kryzysowych.
  • Psychoedukacja.
  • Konsultacje i informacje na temat innych możliwości specjalistycznej pomocy.

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej online

Chociaż tej wiosny nie możemy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie Politechniki Warszawskiej, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy na wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.

Prof. Marianna Jacyna: Stworzyliśmy pracownię, która jest nowością w skali europejskiej

Na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej zbudowano pierwszą w Polsce makietę kolejową z odzworowaniem terminali intermodalnych. Nowoczesna pracownia oferuje studentom możliwość zapoznania się z specyfiką branży przewozów kombinowanych. O tym jakie znaczenie ma nowa makieta w procesie dydaktycznym rozmawiano w wywiadzie pierwszego w Polsce Portalu o Transporcie Intermodalnym z Panią Dziekan Wydziału, prof. dr hab. inż. Marianną Jacyną.

NCBR przeznacza 200 mln zł na walkę z koronawirusem

200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2.

Ośrodek Certyfikacji Transport uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej

Ośrodek Certyfikacji Transportu na Wydziale Transport Politechniki Warszawskiej uzyskał notyfikację w zakresie dyrektywy ws. interoperacyjności systemu kolei i został wpisany na listę europejskich jednostek notyfikowanych - NANDO pod numerem 2856.   

Diagnoza bieżących i perspektywicznych kierunków prac badawczo-rozwojowych na Politechnice Warszawskiej

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom społeczności akademickiej Politechniki Warszawskiej, Dział Badań i Analiz CZIiTT PW podjął się zadania opracowania katalogu promującego zespoły prowadzące prace B+R na Politechnice Warszawskiej.

Zapraszamy do udziału #PowiedzPW: Inkubator Innowacyjności PW!

Inkubator Innowacyjności PW wraz z naszym Działem Badań i Analiz zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie sondażu #PowiedzPW: Inkubator Innowacyjności PW! Wasze opinie i doświadczenia pomogą nam ulepszać program wsparcia inicjatyw biznesowych na Politechnice Warszawskiej. Ważne jest dla nas, by wciąż udoskonalać swoją ofertę, dlatego będziemy wdzięczni za każdy głos!!

Kontakt z pracownikami Wydziału Transportu

W związku z podjętymi na Wydziale Transportu działaniami, mającymi na calu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) zaleca się, aby kontakt z pracownikami wydziału ograniczał się do kontaktu tylko drogą elektroniczną.

Decyzja nr 4/2020 Dziekana Wydziału Transportu z dnia 17 marca 2020 r.

w sprawie podjęcia działań na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa (COVID-19)

Pobierz plik (pdf, 586,12 kB)

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wspiera modernizację budynku Wydziału Transportu

Politechnika Warszawska konsekwentnie realizuje program rozwojowy oraz modernizacyjny posiadanych budynków. Niektóre z gmachów, w tym gmach Wydziału Transportu wymagały kompleksowych inwestycji. Często nie byłyby one możliwe bez udziału środków zewnętrznych, jak dotacje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Komunikat Rektora PW w związku z koronawirusem SARS-CoV-2

Ważne informacje dla studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Warszawskiej.

X Warszawskie Dni Logistyki: Edukacja-Nauka-Biznes

Katedra Logistyki oraz Koło Naukowe Logistyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zapraszają na konferencję naukową X Warszawskie Dni Logistyki: Edukacja-Nauka-Biznes pt.: „Logistyka – Wczoraj, dziś i jutro”, która odbędzie się w Warszawie (Kampus SGGW w Warszawie) w dniach: 14-15 maja 2020 roku.

Seminarium „Komputerowe wspomaganie zarządzania ryzykiem”

3 lutego 2020 roku na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyło się seminarium „Komputerowe wspomaganie zarządzania ryzykiem” poświęcone tematyce analizy ryzyka obiektów technicznych, w szczególności elementów, urządzeń i systemów infrastruktury kolejowej, zorganizowanej przez Ośrodek Certyfikacji Transportu.

Płatne staże dla studentów kierunku Transport

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) oferują przyjęcie uczestników studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością oraz studentów kierunku Transport na czteromiesięczne płatne staże. Staże te będą realizowane w okresie marzec-czerwiec 2020 roku, a ich tygodniowy wymiar to 15 godzin.

Liderzy bezpieczeństwa docenieni

W dniu 12 grudnia w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się Konferencja Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Konferencja została zorganizowana przez Urząd Transportu Kolejowego i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Podczas Konferencji uroczyście wręczono wyróżnienia i nagrody IV edycji „Konkursu Kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”. Kapituła Konkursu przyznała 4 nagrody oraz 6 wyróżnień. Pierwszy raz przyznano też Nagrodę Publiczności.

Training in Warsaw - Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

W dniach 25 listopada 2019 r. - 6 grudnia 2019 r. na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie w ramach projektu Crisis and Risks Engineering for Transport Services - CRENG w ramach programu ERASMUS+ Capacity Building in Higher Education.  GALERIA >>

Ofiary zbrodni katyńskiej - konferencja naukowa w PW

„Ofiary zbrodni katyńskiej - studenci, absolwenci i wykładowcy Politechniki Warszawskiej” - to tytuł interdyscyplinarnej konferencji naukowej, która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w godz. 10.00-14.00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa czasowa oraz wernisaż fotografii.

Training - Crisis and Risks Engineering for Transport Services (CRENG)

W dniach 25 listopada 2019 r. - 6 grudnia 2019 r. na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbędzie się spotkanie w ramach projektu „Inżynieria Kryzysowa i Ryzyka w usługach transportowych” („Crisis and Risks Engineering for Transport Services” - CRENG) w ramach programu ERASMUS+ Capacity Building in Higher Education. Liderem projektu jest Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej.

Relacja z przebiegu uroczystości Inauguracji roku akademickiego 2019/2020

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z przebiegu uroczystości Inauguracji roku akademickiego 2019/2029 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Galeria»»»

Rusza Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego

Bezpłatne warsztaty i wykłady z zakresu bezpieczeństwa systemu kolejowego, zajęcia prowadzone na terenie całego kraju, platforma e-learningowa i aplikacja mobilna – tak prezentuje się Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego, nowy projekt szkoleniowy Urzędu Transportu Kolejowego. W czwartek, 24 października 2019 r. odbyła się inauguracja Akademii. W trakcie uroczystości Prezes UTK podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie projektu.