Aktualności

Dziekan Wydziału Transportu prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna wyróżniona tytułem Zasłużonej dla Transportu

Na tegorocznej uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, która odbyła się 8 października 2019 roku miało miejsce również wręczanie wyróżnień. Do grona zasłużonych została włączona Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej prof. Marianna Jacyna, która otrzymała tytuł „Zasłużonej dla Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej”. Na uroczystość przybyli m.in. marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, prezydent Katowic Marcin Krupa i prorektorzy Politechniki Śląskiej Bogusław Łazarz i Wojciech Szkliniarz.

Zapraszamy na Konferencję „Zarządzanie bezpieczeństwem w technikach, technologiach i polityce transportowej”

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Zarządzanie bezpieczeństwem w technikach, technologiach i polityce transportowej" organizowanej w dniach 27-29 listopada 2019 roku w Ustroniu/Wiśle/Szczyrku przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej oraz Wydział Transportu Politechniki Śląskiej.

Zawarcie współpracy z Miastem Ostrołęka

Dnia 20 września 2019 r. Dziekan Wydziału Transportu Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna podpisała umowę o współpracy z Prezydentem Miasta Ostrołęki - Łukaszem Kulikiem. Umowa została zawarta w celu stworzenia formalnych ram współpracy władz Miasta Ostrołęki oraz Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej na rzecz doskonalenia rozwoju systemu transportowego Miasta oraz systemu kształcenia w zawodowych szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Ostrołęka.

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 16 lipca 2019 r. zmarł dr hab. inż. Wiesław Zabłocki, prof. uczelni.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 23 lipca 2019 r. o godz. 1100 w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu Wolskim, ul. Wolska180/182.

Wydział Transportu otrzymał Akredytację na lata 2018-2023 na studia pierwszego i drugiego stopnia

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) jako jednostka oceniająca zwraca szczególną uwagę na obszary dotyczące podnoszenia jakości kształcenia, tworzenia jasnych procedur oceny warunków i metod kształcenia oraz programów studiów, tworzenia warunków ułatwiających krajową i międzynarodową wymianę studentów oraz promowanie kierunków studiów spełniających wysokie standardy jakościowe. Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej otrzymując Akredytację wykazał, iż kształci na najwyższym poziomie, a tym samym działa na rzecz tworzenia elity akademickiej.

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej prowadzi najlepsze studia inżynierskie w Polsce

Poznaliśmy wyniki kolejnego Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2019. Wydział Transportu po raz kolejny zajął pierwsze miejsce jako jednostka kształcąca na kierunku "Transport".

Uniwersytet Dzieci rozpoczyna rekrutację

7 maja rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 w 5 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Olsztynie, Krakowie i Poznaniu. To kolejny, już 13 rok inspirujących zajęć dla dzieci w wieku 6-16 lat! Będziemy wspólnie odpowiadać na dziecięce pytania i zachęcać najmłodszych do odkrywania świata. Na studentów Uniwersytetu Dzieci czeka fascynująca, naukowa przygoda!

Zapraszamy na kolejną edycję Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci

Już 9 czerwca, w godzinach 9:00-18:00 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) odbędzie się kolejna edycja Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci. Jest to wydarzenie, podczas którego dzieci z całej Polski pokażą swoje umiejętności konstruktorskie. Organizatorzy wydarzenie kierują także do wszystkich rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, które zafascynowane są światem robotów, nowych technologii i klocków LEGO. Dla wszystkich odwiedzających przygotowane są wyjątkowe atrakcje oraz warsztaty!

Wirtualna rzeczywistość jako odpowiedź na wyzwania w edukacji kierowców zawodowych

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Wirtualna rzeczywistość jako odpowiedź na wyzwania w edukacji kierowców zawodowych” organizowanej przez Instytut Transportu Samochodowego oraz Grupę CARGO Sp. K. sp. z o.o.

Nowej Współpracy ciąg dalszy...

W dniu 13 maja 2019 r. odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej a Wydziałem Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. Wydział Transportu reprezentowała Pani Dziekan Prof dr hab. inż. Marianna Jacyna, natomiast ze strony Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej wystąpił Pan Dziekan prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski.

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej oraz Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Sztuki Wojennej zawarły porozumienie o współpracy

9 maja 2019 roku na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyło się seminarium naukowe pt. "Transport jako obszar poznania nauk o zarządzaniu i jakości oraz inżynierii lądowej i transportu". 

Transport XXI wieku - Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Wydział Transportu PW organizuje Konferencję pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej i Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk. Celem konferencji jest prezentacja osiągnięć ośrodków naukowych i badawczych krajowych i zagranicznych zajmujących się problematyką transportu: szynowego, drogowego, lotniczego i morskiego w aspekcie techniczno-technologicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe i kształcenie w dyscyplinie INŻYNIERIA LĄDOWA i TRANSPORT. Konferencja odbędzie się w dniach 9-12.06.2019r w Zamku Ryn.

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej 2019

Zapraszamy 6 i 7 kwietnia, między 9:00 a 14:00 na Politechnikę Warszawską. Porozmawiaj ze studentami, poznaj projekty realizowane przez politechniczne koła naukowe, dowiedz się, jak wygląda rekrutacja na studia.

Gdzie i jak skutecznie aplikować o środki na badania i rozwój?

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc zapraszają na warsztaty skierowane są wyłącznie do doktorantów.

PROM PW - Międzynarodowa wymiana doktorantów i kadry akademickiej

W związku z udziałem Politechniki Warszawskiej w projekcie PROM PW - Międzynarodowa wymiana doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs nr CWM/PROM PW/2019/1 dla doktorantów i kadry akademickiej poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze.

Kick of Meeting -spotkanie inaugurujące projekt „Crisis and Risks Engineering for Transport Services” - CRENG

W dniach 27-28 lutego 2019 r. na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Inżynieria Kryzysowa i Ryzyka w usługach transportowych” („Crisis and Risks Engineering for Transport Services” - CRENG) w ramach programu ERASMUS+ Capacity Building in Higher Education. Liderem projektu jest Wydział Transportu PW.

Witryna Działu Bezpieczeństwa Informacji PW dotycząca ochrony danych osobowych

Dział Bezpieczeństwa Informacji Politechniki Warszawskiej uruchomił witrynę z informacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych i zachęca do korzystania z niej.

TuSzama - jedzenie z dostawą na przerwę.

Dzięki nawiązaniu współpracy między WRS Transport PW, a innowacyjną firmą TuSzama - jedzenie z dostawą na długą przerwę stajemy się pierwszym Wydziałem na Politechnice, na który mogą Państwo zamówić dowolne danie z codziennego menu i odebrać je w godzinach 11:45-12:15 z klubu studenckiego.

Uruchomiono nabór Kandydatów na trzecią edycję studiów podyplomowych Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością.

Studia te są unikalną na Polskim rynku ofertą zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych dla podejmowania trafnych decyzji w zarządzaniu pojazdami służbowymi oraz mobilnością pracowników.

Dziś mija ostateczny termin składania zamówień na zakup Bluz Wydziałowych

W dniu dzisiejszym po raz ostatni dostępna jest możliwość zakupu Bluz Wydziału Transportu. Zapraszamy do składania zamówień!

Link do zapisów: http://link.sspw.pl/bluzy-18-19

Gala Złotej Kredy 2018

Już po raz dziesiąty, w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, studenci wyróżnili najlepszych ich zdaniem wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria. Laureatów Złotej Kredy poznaliśmy podczas uroczystej gali w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej – 17 listopada 2018 roku.

Transport ma warstwy - BLUZY '18/19

Aura za oknem nie rozpieszcza, dlatego Wydział Transportu ma do dyspozycji coś, co ogrzeje każdego w te jesienne wieczory.

XLVII konferencja Zimowa Szkoła Niezawodności 2019 - „NIEZAWODNOŚĆ SYSTEMÓW TECHNICZNYCH”.

W dniach 6 - 12 stycznia 2019 r. odbędzie się w Szczyrku XLVII konferencja Zimowa Szkoła Niezawodności 2019 pod tytułem „NIEZAWODNOŚĆ SYSTEMÓW TECHNICZNYCH”.

Uroczyste wręczenie dyplomów Absolwentom Wydziału Transportu

Dnia 30.11.2018 r. na Wydziale Transportu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Absolwentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia. W roku akademickim 2017/2018 mury Naszego Wydziału opuściło 322 Absolwentów kierunku Transport, w tym 217 inżynierów i 105 magistrów inżynierów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Plan wizyty Zespołu Oceniającego Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych KAUT

W dniach 05-06 grudnia 2018 r. na Wydziale Transportu będzie miała miejsce wizytacja Zespołu Oceniającego Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych KAUT. Przedstawiamy szczegółowy plan wizytacji.

Budżet Partycypacyjny PW

Uczelniany budżet partycypacyjny to nowa forma konsultacji ze studentami i pracownikami PW, w ramach której cała społeczność akademicka zgłasza swoje pomysły na zmiany i ulepszenia dotyczące Politechniki i terenów do niej przynależących. To również studenci i pracownicy PW zadecydują poprzez głosowanie o tym, które ze zgłoszonych projektów zostaną zrealizowane.

Redakcja magazynu Fleet przyznała nagrody Fleet Leader 2018

Podczas dziesiątej edycji ogólnopolskich targów motoryzacyjno-biznesowych FLEET MARKET 2018, które odbyły się 21 listopada br. w Warszawie, przedstawiciele redakcji magazynu Fleet wręczyli 12 statuetek FLEET LEADER 2018. Wyróżnienia te są przyznawane osobom, stowarzyszeniom lub firmom z branży motoryzacyjnej i flotowej za wyjątkowe osiągnięcia na tym rynku.

12 listopada 2018r. dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Wobec licznych pytań uprzejmie informujemy, że 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych bez obowiązku odrabiania zajęć.

Druga edycja Akademii Spedytora.

BBA Transport System we współpracy z Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej zorganizuje drugą edycję Akademii Spedytora.

Wydział Transportu PW współorganizatorem Konferecji "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie".

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, Fundacja Episkopatu Polski Opoka oraz Instytut Dialogu Kultury Religii UKSW mają zaszczyt zaprosić na Konferencję pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie".