Aktualności

Zmarł prof. dr hab. inż. Marek Malarski

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 marca 2016 roku zmarł w wieku 67 lat 

Prof. dr hab. inż. Marek Malarski

Kolster Olsztyn na Politechnice Warszawskiej

13 stycznia 2016 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie stanowisk dydaktycznych wyposażonych w urządzenia SRK produkcji Kolster Sp. z o.o. z Olsztyna. Spółka jest gotowa podjąć szerszą współpracę z uczelnią w zakresie dydaktyki oraz badań i rozwoju.

PRT - miejski transport przyszłości?

Przechodzień wchodzi na estakadę wysokości ok. 6 metrów, wsiada do niewielkiego pojazdu, podaje cel podróży po czym rozsiada się wygodnie. Pojazd sam wybiera optymalną trasę, unika kolizji, reaguje na sytuacje awaryjne i dowozi pasażera na miejsce bez przystanków pośrednich. Powyższy opis choć brzmi jak wycięty ze scenariusza filmu science fiction, definiuje system PRT (Personal Rapid Transit). Zespół z Politechniki Warszawskiej w ramach projektu Eco-Mobilność opracował takie rozwiązanie. Czy PRT pojawi się w przyszłości w polskich miastach?

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Inżynieria Ruchu Lotniczego

Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Transportu Lotniczego pragną zaprosić do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Inżynieria Ruchu Lotniczego, która odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2016 roku.

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej współpracuje z Kolejami Mazowieckimi

Celem zawartego porozumienia jest nawiązanie ścisłej współpracy w obszarze edukacyjnym i naukowo-badawczym. Dzięki temu studenci będą mogli m.in. odbywać praktyczne zajęcia w Sekcjach Napraw i Eksploatacji Taboru KM. Już niebawem spółka będzie współpracować z całą uczelnią.

Biuro Karier zaprasza na Careerdate 2015

CAREERDATE to nieformalne spotkania z pracodawcami w formie rozmów przy kawie. W gronie specjalistów i niewielkiej grupy innych studentów i absolwentów można poznać tajniki rekrutacji, ścieżek karier i warunków pracy w wybranych firmach. 24 listopada na Politechnice Warszawskiej będzie można spotkać specjalistów i rekruterów z kilku firm.

Otwarcie Skrzydła Gmachu Nowej Kreślarni

We wtorek 24 listopada 2015 roku o godz. 10.00 odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego Skrzydła Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Biurze Karier PW

Od 16 do 22 listopada odbywać się będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który obfituje na całym świecie w wydarzenia organizowane na rzecz wspierania przedsiębiorczości. Biuro Karier PW, jak co roku, zaprasza do udziału w konsultacjach, warsztatach oraz spotkaniach z przedsiębiorczymi absolwentami PW.

KONIK 2015

W tym roku po raz dwunasty Gmach Główny PW na dwa dni stanie się platformą pozwalającą studentom na dzielenie się pasjami i inspiracjami oraz zaprezentowanie wyników pracy, którą realizują w ramach działalności w kołach naukowych. Weźmie w nich udział 56 kół naukowych. Ponadto trwającym dwa dni Targom towarzyszą konkursy i quizy z nagrodami, co przyciąga corocznie ponad 5 tysięcy osób.

Program Ambasadorski Biura Karier

Biuro Karier PW ogłasza rekrutację do Programu Ambasadorskiego, który skierowany jest do studentów Politechniki Warszawskiej.