Konkurs na granty badawcze w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport

Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport ogłasza konkurs na wewnętrzne granty badawcze dla pracowników Politechniki Warszawskiej, wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport. Wnioski można składać do dnia 16 marca 2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w dniu 31 marca 2022 r.

Szkoły letnie w ramach programu SPINAKER

Wydział Transportu wraz z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym przeprowadzą szkoły letnie w ramach programu SPINAKER organizowanego przez NAWA.

Szkoły letnie w ramach programu SPINAKER

Inżynieria Ruchu Lotniczego 2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniach 17-18 maja 2022 odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Inżynieria Ruchu Lotniczego”. Wydarzenie to, jak co dwa lata, organizowane jest przez Zakład Inżynierii Transportu Lotniczego z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, wraz ze studentami zrzeszonymi w Studenckim Kole Naukowym Transportu Lotniczego. Szczegóły dotyczące konferencji będą się pojawiały wkrótce – w tym czasie zachęcamy  do zapoznania się z artykułami opisującymi poprzednią edycję, które można znaleźć tutaj. Zachęcamy do udziału w konferencji i nadsyłania oryginalnych badań naukowych na konferencję zgodnie z Call for Papers 2022!

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr inż. Andrzeja Żurkowskiego

Uwaga studenci zainteresowani otrzymaniem stypendium socjalnego

Biuro Spraw Studenckich PW informuje, że studenci, których

miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty określonej w ustawie o pomocy społecznej,

od 01 stycznia 2022 r. jest to 600,- zł (Dz. U. z 2021 r. poz. 1296),

zobowiązani są dołączyć do wniosku o stypendium socjalne zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i rodziny.

Seminarium naukowe - prezentacja dorobku naukowego Pana dr inż Marka Stawowy

W imieniu Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa i Transport Politechniki Warszawskiej, dr hab. inż. Konrada Lewczuka, prof. uczelni, uprzejmie informujemy, że w dniu 11.01.2022 r. o godzinie 13:15 odbędzie się seminarium naukowe poświęcone prezentacji dorobku naukowego będącego podstawą do ubiegania się o nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego Pana dr inż. Marka Stawowy z Wydziału Transportu PW.

Określenie osiągnięcia naukowego: autorska monografia pt.: „Metoda wielowarstwowego modelowania niepewności w szacowaniu jakości informacji systemów teleinformatycznych w transporcie” oraz jednotematyczny cykl publikacji.

Zapraszamy do sklepu Politechniki Warszawskiej

Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl. Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz drugi organizują Konkurs dla studentów piszących prace o tematyce lotniczej