Aktualności

Wynalazek z Wydziału Transportu PW w konkursie Eureka

Wynalazek zespołu Autorów z Wydziału Transportu w Politechnice Warszawskiej oraz Wydziału Technologii i Edukacji w Politechnice Koszalińskiej, jako jeden z dwóch delegowanych bezpośrednio z Politechniki Warszawskiej, został zgłoszony do konkursu „Eureka! Dziennik Gazeta Prawna – odkrywamy polskie wynalazki”.

Sondaż #powiedzPW o przedsiębiorczości

Ruszyła kolejna edycja projektu #powiedzPW. Tym razem zbierane są opinie i doświadczenia studentów dotyczące przedsiębiorczości. Uruchomienie przez Dział Badań i Analiz Sondażu Studenckiego #powiedzPW jest zainspirowane potrzebą sprawnej i skutecznej komunikacji między studentami i władzami Uczelni.

Nagaoka Summer School for Young Engineers (NASSYE)

Nagaoka University of Technology (NUT) zaprasza studentów z zagranicznych uczelni do zgłoszenia swojego uczestnictwa w letniej szkole Nagaoka Summer School for Young Engineers (NASSYE).

Inteligentne systemy transportowe na Litwie

Anglojęzyczny wykład poświęcony inteligentnym systemom transportowym na Litwie wygłosił Prof. Donatas Dervinis z Šiauliai State College na Litwie. Wykład odbył się w środę (14.03.2018) w godz. 10.15-12.00 w sali nr 8 NK.

Erasmus+ - spotkanie dot. wyjazdów

Spotkanie informacyjne w sprawie wyjazdów Erasmus+ w roku akademickim 2018/2019 odbędzie się w dniu 7 marca 2018 r. (środa) o godzinie 16 w sali 6.

"Nauka-Biznes" - cykl spotkań seminaryjnych środowiska ITS

Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS POLSKA pragnie zaprosić na nowy cykl spotkań seminaryjnych środowiska ITS pod wspólną nazwą „Nauka-Biznes”. Pierwsze seminarium odbędzie się w dniu 15 marca 2018 r. na Politechnice Warszawskiej i będzie możliwe dzięki pracy międzywydziałowej Platformy Inteligentnego Transportu PW.

X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka

W dniach 25-27 czerwca odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka.

Wydarzenia Biura Karier

Biuro Karier PW zaprasza na warsztaty, które odbędą się w lutym.

Warsztaty z komercjalizacji – zapisy

CZIiTT PW zaprasza do udziału w warsztatach przygotowujących do współpracy z inwestorami, prezentacji/sprzedaży pomysłów inwestorom oraz aspektów prawnych związanych z ich komercjalizacją.

Smart kontrakty: Warsztaty LegalTech Polska #6

Smart contracts, czyli „inteligentne kontrakty”, to jedno z najbardziej obiecujących zastosowań technologii blockchain.

Spotkanie z firmą Panalpina

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z przedstawicielami firmy Panalpina, świadczącej usługi transportowe w skali światowej. Firma jest jednym z potentatów na rynku międzynarodowego przewozu towarów.

Wydarzenia Biura Karier PW - listopad 2017

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na spotkania, warsztaty oraz do udziału w listopadowym bloku tematycznym Akceleratora Kariery.

Mobilność na rzecz rozwoju gospodarczego (Mobility for Growth) programu H2020 na 2018 rok - dzień informacyjny

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE i Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na dzień informacyjny poświęcony konkursowi mobilność na rzecz rozwoju gospodarczego (Mobility for Growth) wyzwania „Inteligentny, ekologiczny i zintegrowany transport” programu H2020 ogłoszonego na 2018 rok  obejmującego między innymi zagadnienia: niskoemisyjnego i zrównoważonego transportu, bezpieczeństwa w transporcie oraz czynnik ludzki i zagadnienia społeczno-ekonomiczne w transporcie.

Spotkanie Absolwentów pierwszego rocznika studiów na specjalności Organizacja i Sterowanie Ruchem Lotniczym

W dniu 30 września 2017 r. w auli gmachu Nowej Kreślarni odbyło się uroczyste spotkanie absolwentów pierwszego rocznika (1987-1992) studiów dziennych stacjonarnych spec. Organizacja i Sterowanie Ruchem Lotniczym na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej ruszyły pierwsze w Polsce podyplomowe studia zarządzania flotą

Część Rady Programowej studiów Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością

Po ponad półtora roku pracy oraz w niecały rok po podpisaniu przez PZWLP i SKFS listu intencyjnego z uczelnią, 14 października 2017 r. na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej ruszyły pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe studia podyplomowe „Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością”. Studia zostały utworzone z inicjatywy Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, a ich program został opracowany przez ekspertów obydwu organizacji, we współpracy z kadrą naukową Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Pierwsze tego typu studia, są odpowiedzią na dynamiczny rozwój branży flotowej w Polsce, a w konsekwencji rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie zarządzania pojazdami flotowymi.  

Ustawa 2.0 – zapraszamy do debaty i konsultacji społecznych

CZIiTT PW zaprasza na spotkanie dotyczące wprowadzenia zmian w projekcie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, zwanej Ustawą 2.0, podczas którego będą prowadzone konsultacje społeczne.

Forum Dialogu Nauka-Przemysł

Forum to wydarzenie, którego celem jest zbliżenie wszystkich środowisk zaangażowanych w budowę narodowego systemu innowacji. Będzie ono okazją do wymiany informacji, wiedzy oraz dyskusji dotyczącej postępu technologicznego Polski.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Dziekan i Rada Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2017/2018, która odbędzie się w dniu 2 października 2017 r. o godz. 1600 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Przedstawiciele OCT wzięli udział w Warsaw Business Run

3 września 2017 w Warszawie odbył się charytatywny bieg Warsaw Business Run. Udział w biegu wzięli także reprezentanci Ośrodka Certyfikacji Transportu na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, w składzie: dr inż. Andrzej Kochan, mgr inż. Juliusz Karolak, Kaja Kita, Dorota Dżaluk oraz inż. Błażej Dikunow.

Międzynarodowe Seminarium Naukowe

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Seminarium Naukowym, które odbędzie się 8 września 2017 roku o godzinie 11:00 w Sali Rady Wydziału.

XIX edycja Konkursu o „Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles

Politechnika Warszawska ogłasza XIX edycję konkursu o NAGRODĘ FIAT CHRYSLER AUTOMOBILES (FCA), promującą wybitne prace magisterskie oraz rozprawy doktorskie, obronione w PW w roku akademickim 2016/2017, obejmujące szeroko rozumianą tematykę motoryzacyjną.

Dr Pierre Orlewski gościem Wydziału

W dniu 26 czerwca 2017 roku gościem Wydziału Transportu był Pan dr Pierre Orlewski, External Science & Technology Programs Manager z Goodyear Innovation Center w Luksemburgu.

Konferencja „Interfejsy w systemach sterowania ruchem kolejowym”

Dnia 20 czerwca 2017 roku  na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja naukowo-techniczna pn. „Interfejsy w systemach sterowania ruchem kolejowym”,  zorganizowana przez Zespół Sterowania Ruchem Kolejowym Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem Wiesława Zabłockiego, profesora PW – kierownika Zespołu oraz wieloletniego Kierownika Zakładu Sterowania Ruchem (obecnie: Zakład Sterowania Ruchem i Infrastruktury Transportu).

Zaproszenie do udziału w badaniu "Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej"

Jeżeli wkrótce kończysz studia, zgłoś chęć udziału w VII edycji badania, które Politechnika Warszawska prowadzić będzie na początku 2018 roku. Zależy nam na poznaniu Twojej opinii nt. studiów i rynku pracy.

Rozstrzygnięty konkurs na kolejne stacje II linii metra

Plansza STP Mory

9 czerwca 2017 roku Metro Warszawskie ogłosiło wyniki konkursu na „Wykonanie Koncepcji Architektoniczno-Budowlanej trzeciego etapu realizacji odcinka zachodniego II linii metra wraz ze Stacją Techniczno-Postojową (STP) Mory w Warszawie”. Zwycięską okazała się praca Konsorcjum firm AMC – Andrzej Chołdzyński i Biura Projektów „Metroprojekt”. W koncepcję tą swój wkład wniósł Zespół z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem Prof. Marianny Jacyny (Dziekan Wydziału).

Nowy Zeszyt Naukowy Wydziału Transportu

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią kolejnego Zeszytu wydawanego w ramach Prac Naukowych Politechniki Warszawskiej - Transport.

Odszedł dr inż. Marek Buda

Dr inż. Marek Buda był współzałożycielem specjalności "Sterowanie Ruchem Drogowym", odszedł w wieku 65 lat, po 40 latach pracy na Wydziale.

Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro"

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Jak przekonać dzieci i młodzież do zainteresowania zagadnieniami technicznymi? Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro", który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem Od zabawy do technologii. Nauka na najwyższym poziomie zaprezentowana w przyjazny sposób – to kwintesencja Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej. W dniach 9-10 czerwca 2017 na terenie Kampusu Centralnego PW na wszystkich głodnych wiedzy czeka moc atrakcji.

Seminarium "Czym jest Blockchain i jakie są możliwości jego zastosowania"

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaprasza wszystkich zainteresowanych na seminarium "Czym jest Blockchain i jakie są możliwości jego zastosowania".